مستوفی: سال آینده نمایشگاه شیمی را پربارتر برگزار خواهیم کرد

مسعود مستوفی

دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی به همت ستاد برگزار کننده از چهاردهم تا هفدهم آذر ماه پربار تر از سال قبل برگزار شد.

در دومین نمایشگاه بین المللی صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی که با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی و تشکلها و اتحادیه های صنفی و صنعتی برگزار شد، بیش از ۸۵ شرکت داخلی و خارجی جدیدترین تولیدات و خدمات خود را به نمایش گذاشتند.

نمایندگی هایی از ۹ کشور آلمان، انگلیس، هند، چین، آمریکا، ایتالیا، سنگاپور، مجارستان و فرانسه در این نمایشگاه حضور داشتند.

‘مسعود مستوفی’ رییس ستادبرگزاری این نمایشگاه گفت: وجود ظرفیت های گسترده در صنایع پتروشیمی موجب توسعه صنایع شیمیایی کشور در حوزه های مختلف شده است؛ بطوری که براساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۳۲۲ اولویت سرمایه گذاری در ۱۷ حوزه صنعتی برای کشور تعریف شده است.

وی خاطر نشان کرد: امروز اگر به دنبال جایگزینی کالای ایرانی به جای خارجی در سبد مصرف مردم هستیم باید به ارائه کالای باکیفیت بپردازیم که جز با تقویت پژوهش میسر نمی شود.

مسعود مستوفی رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه ضمن ابراز رضایت از استقبال بازدیدکنندگان گفت: امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد مراجعه کنندگان به نمایشگاه افزایش داشت.

وی همچنین افزود: مشارکت فعالین این حوزه نیز حدود ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی همچنین ارتباط مستقیم دانشجویان شیمی، با فعالان این صنعت را از اهداف این نمایشگاه بر شمرد و افزود: امسال در چندین حوزه مانند کالیبراسیون و آبکاری و … به شرکت کنندگان نمایشگاه افزوده شدند. همچنین به خاطر مشکلات مربوط به تحریم نتوانستیم آن چنان که باید میزبان مهمانان خارجی باشیم که در سال آینده با تدابیر انجام شده میزبان چندین هیات خارجی هم خواهیم بود.

مستوفی در خصوص فعالیت های ستاد برگزاری گفت: سال گذشته عملاً بیلبوردی برای نمایشگاه وجود نداشت که امسال چهار بیلبورد را در سطح شهر تعبیه کردیم.

مستوفی در مورد تبلیغات انجام شده برای نمایشگاه گفت :حدود ۱۰۰۰ فکس برای سازمانها و ارگانها و دیگر نهادها ارسال شد و ۲۵۰۰ کارت دعوت به مخاطبین با پست سفارشی ارسال کردیم و ۲۵۰۰ کارت دعوت نیز به غرفه ها برای مشتریان اختصاص داد ه شد، همچنین حدود ۱۵۰۰ اس ام اس برای تبلیغات نمایشگاه ارسال نمودیم و در فضای مجازی نیز تبلیغات گسترده ای انجام شد.

همکاران ما در سالن نمایشگاه تمام بازخوردها و مشکلات را سریعاً به ستاد برگزاری انتقال می دادند تا برای هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه اقدامات لازم را انجام دهیم.

آنچه را که بنده از غرفه داران و دیگر فعالان صنف مواد شیمیایی شنیده‌ام رضایت بود که انشاالله بتوانیم در سال آینده نمایشگاه پربارتری داشته باشیم.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی صنایع و مواد شیمیایی

اشتراک گذاری