تخفیف، خریداران «پی‌وی‌سی» را ترغیب کرد

پی وی سی

این در حالی است که برخی از معامله‌گران طی هفته گذشته با جمع‌آوری درخواست‌های خود تا حدود یک هزارتن توانستند از برخی پی‌وی‌سی سازها حدودا ۸ درصد تخفیف بگیرند

بازار پی‌وی‌سی ایران با شروع هفته جدید تغییر خاصی را تجربه نکرد و همچنان روندی مشابه با قبل داشت.

گرچه در دو هفته اخیر حجم فروش پی‌وی‌سی سازها در بورس کالا متاثر از چند موضوع رشد کرد، اما به گفته معامله‌گران بازار داخلی پی‌وی‌سی همچنان در رکود به سر می‌برد.

نزدیک‌شدن پی‌وی‌سی به کف، افزایش قیمت دلار در سامانه نیما و تغییر خط تولید پی‌وی‌سی گرید ۶۵ پتروشیمی بندرامام و تخفیفات پی‌وی‌سی سازها برای خرید حجم‌های بالا از دلایلی بود که خریداران را تشویق به خرید محموله‌های پی‌وی‌سی کرد.

این در حالی است که برخی از معامله‌گران طی هفته گذشته با جمع‌آوری درخواست‌های خود تا حدود یک هزارتن توانستند از برخی پی‌وی‌سی سازها حدودا ۸ درصد تخفیف بگیرند.

البته در بازار ایران قیمت پی‌وی‌سی حدودا ۸ هزار و ۱۰۰ تومان در هر کیلو پیشنهاد می‌شود و بازار هندوستان نیز تقویت شده است. قیمت پی‌وی‌سی در منطقه خلیج فارس و در هفته جاری نیز با اندکی افزایش به رقم ۸۸۵ دلار در هر تن رسید. در آسیای جنوب شرقی و هندوستان نیز قیمت پی‌وی‌سی به ترتیب ۸۹۵ و ۹۰۰ دلار در هر تن گزارش شده است.

با این حال با توجه به افزایش هزینه حمل کانتینر و بیمه کشتی‌ها، اکثر فروش‌های صادراتی پی‌وی‌سی سازها به صورت مذاکره‌ای انجام می‌شود و به نظر می‌رسد این شرکت‌ها بیش از پیش برروی بازارهای عراق، CIS، آذربایجان و … تمرکز یافته‌اند.

در همین حال روز گذشته هم محموله‌های پی‌وی‌سی سازها در بورس کالا با اندکی رقابت مورد معامله قرار گرفت. حدود قیمت برای خرید پی‌وی‌سی در رقابت خریداران، ۶ هزار و ۸۵۶ تومان برای گرید ۶۵ بود، قیمت بازار نیز حدودا ۸ هزار و ۱۰۰ تومان است و اختلاف قیمت بازار بورس حدودا ۳۰۰ تومان است که رقمی منطقی به نظر می‌رسد.


منبع: پتروتحلیل

اشتراک گذاری