بازار متشکل ارزی کمکی به تولیدکنندگان نخواهد کرد

شرکت شیمیایی انرژی سمنان در سال ۱۳۶۵ تاسیس و کارخانه تولیدی این شرکت در ناحیه صنعتی اعلاء سمنان احداث گردیده است. این شرکت تولیدی دارای حدود ۳۰ سال سابقه فعالیت در زمینه تولید انواع مواد شیمیایی بهسازی آب‌های صنعتی، انواع افزودنی‌های نفت و گاز، اسید کاری چاه‌های نفت، انواع افزودنی‌های گل حفاری، مواد شیمیایی واحدهای اتیلن و غیره می‌باشد.

به گزارش شیممی بازار: سابقه درخشان این شرکت سبب شد تا گفت‌وگویی با قاری مدیر عامل مجموعه داشته باشیم.

شیمی بازار: در سال گذشته شرکت شیمیایی انرژی سمنان چه دستاورد مهمی داشت ؟

ما توانستیم ریجنت‌های اندازه‌گیری مواد معدنی داخل آب را که تنها یک شرکت آمریکایی به اسم هک تولید می‌کرد به مرحله تولید برسانیم و در سال پیش رو برخی از ریجنت‌های باقی مانده همانند بیو را تولید خواهیم کرد.

 

شیمی بازار: برای تامین مواد اولیه تولید چه راه‌کاری دارید؟

با توجه به آن‌که مواد اولیه تولیدات ما مواد آزمایشگاهی است در تامین دچار مشکل نیستیم.

 

شیمی بازار: به نظر شما بازار متشکل ارزی در کمک به تامین ارز تولیدکنندگان موفق خواهد بود؟

در بازار متشکل ارزی تولیدکنندگان باید معاملات را به جای حواله با اسکناس انجام دهند، بنابر این قیمت تمام شده محصولات برای ما بیشتر می‌شود و کمکی به تثبیت بازار نخواهد کرد.

 

شیمی بازار: در حال حاضر در زمینه صادرات چه فعالیت‌هایی دارید؟

به کشورهای همسایه همانند ترکیه و عراق مواد امولسیفایر برای تصفیه نفت صادر می‌کنیم و بیشترین صادرات را به عراق و ترکمنستان داریم.

 

شیمی بازار: وجه تمایز شیمیایی انرژی سمنان با سایر رقبای خود در چیست؟

شیمیایی انرژی سمنان دارای تیم تحقیقاتی بزرگ که به صورت مداوم در حال تحقیق و پژوهش است. تا ۹ سال پیش نماینده یک شرکت خارجی در ایران بودیم که پس از قطع همکاری با آنها توانستیم فرمول‌های خود را طراحی کنیم و به مرحله تولید برسانیم.

اشتراک گذاری