جای خالی ثبات در بازار صنعت رنگ

محسن فلسفی‌زاده مدیر شرکت (آرتین‌رنگ‌اکسین ) در گفت‌و‌گو با شیمی‌بازار مشکلات ارزی برای تأمین مواد اولیه تولید رنگ را بزرگترین چالش پیش روی صنعت رنگ دانست.

به گزارش شیمی بازار: شرکت (آرتین‌رنگ‌اکسین) یکی از برندهای بزرگ تولیدی رنگ است که با سرمایه‌گذاری ۱/۵ میلیاردی و با ظرفیت ۲۰ تن در روز مشغول تولید است و اکنون در چند استان و شهر کشور تولیدات خود را که شامل رنگ های ساختمان و صنعتی و رنگ‌های ترافیکی توزیع می‌کند و با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه شده است. بیست و چهارمین نمایشگاه نفت و گاز بهانه ای شد تا با این شرکت گفت و گو کنیم.

محسن فلسفی‌زاده سال گذشته را بی رونق از نظر تولید و پیشرفت کاری دانست و گفت: در سال ۹۷ به علت نوسان قیمت‌ها در بازار، شرکت نتوانست پیشرفت ایده‌آلی داشته باشد و تنها برای اعلام حضور در این صنعت با تعدیل نیرو توانستیم اعلام حضور کنیم.

وی افزود: در صنعت رنگ سرمایه تولیدکنندگان در گردش است و به دلیل نوسانات ارز، ارزش سرمایه شرکت‌ها کم شد و با توجه به آن‌که مشتری‌های شرکت ما بیشتر سازمان‌ها و ادارات هستند به دلیل نوسان قیمت رنگ، ما نتوانستیم آنها را تامین کنیم.

فلسفی‌زاده بازار متشکل ارزی را بی‌اثر دانست و گفت: این بازار همانند سامانه نیما با شکست مواجه خواهد شد و تنها بورس کالا توانست به تامین مواد اولیه تولیدکنندگان کمک کند و در حال حاضر مقدار محدودی از حلال‌های شرکت از بورس کالا تأمین می‌شود.

وی کیفیت بالای محصولات شرکت را وجه تمایز آرتین‌رنگ‌اکسین نسبت به رقبا دانست و افزود: شرکت توسط تیم تحقیقاتی برجسته خود سعی بر پوشش نقاط ضعف و کسری رنگ رقبا را دارد و از آنجایی که به بازار فروش رنگ نزدیک‌تر هستیم می‌توانیم بازاریابی خوبی داشته باشیم.

مدیر شرکت آرتین‌رنگ‌اکسین در پایان افزود: اگر بازار به ثبات نرسد هیچ شرکتی توان کار و ادامه نخواهد داشت.

اشتراک گذاری