تکمیل زنجیره متانول توسط پتروشیمی مرجان

قاسم مسعودی با اشاره به اینکه صنعت به سمت استفاده از توان داخل رو آورده است، اظهار کرد: تحریم سبب شده وابستگی ما به دانش خارجی کم شود و اکنون استفاده از توان داخل در بخش‌های مختلف صنعت پتروشیمی با توجه به تخصص و تجربه موجود در این صنعت در حال گسترش است.

به گزارش شیمی بازار: مدیرعامل پتروشیمی مرجان با بیان اینکه با تعمیرات انجام شده در مجتمع، مشکلاتی که در زمان ساخت و طراحی ایجاد شده بود، برطرف شده است، گفت: هم‌اکنون مجتمع پتروشیمی مرجان با ۸۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند و پیش‌بینی می‌کنیم امسال ظرفیت تولید از این میزان نیز فراتر رود.

مسعودی تصریح کرد: یک گروه تحقیقاتی برای مطالعه طرح‌های پایین‌دست متانول و تکمیل زنجیره ارزش تشکیل دادیم تا محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر از زنجیره متانول تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه در پتروشیمی مرجان بیش از ۸۰ درصد در ساخت و راه‌اندازی از توان داخل استفاده شده است، افزود: بالای ۹۰ درصد تجهیزات کمیاب از داخل تامین می‌شود.

مسعودی در مورد کاتالیست‌های متانول ادامه داد: در حال مذاکره برای تامین کاتالیست از داخل هستیم که شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی یا دو شرکت زیرمجموعه اسپک از گزینه‌های در حال بررسی هستند.

پتروشیمی مرجان یکی از طرح‌های پیشرو با ظرفیت سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن است که در محل اجرای پروژه‌های فاز ۲ صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع در عسلویه استقرار دارد.

اشتراک گذاری