هدایت نفت ریزی‌ها به چاله ذخیره

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: هم‌اکنون ایمن‌سازی خطوط لوله نفت‌ و گاز امیدیه، در دستور کار است و مشغول هدایت نفت‌ریزی‌های به‌وجود آمده در اطراف خطوط به سمت گودال‌های ذخیره هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صنایع و مواد شیمیایی: احمد محمدی گفت: برابر دستورالعمل‌های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، نفت جمع‌آوری شده از این گودال‌ها به مناطقی امن حمل می‌شوند تا از بروز هرگونه مشکل ایمنی و زیست محیطی جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تاکید بر اینکه ماشین‌آلات و امکانات مورد نیاز کاملاً آماده است، گفت: همچنین برای خطوط لوله‌ای که باید تعویض شود برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا از همین امروز عملیات خط‌برداری و ترمیم خطوط لوله آغاز شود.

به گفته وی، در این صورت، دیگر برای انتقال نفت به پالایشگاه اصفهان و تأمین خوراک گاز پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) نیازی به استفاده از خطوط جایگزین نیست.

محمدی یادآور شد: در ساعاتی که خطوط انتقال نفت و گاز امیدیه دچار حریق بودند خللی در ارسال فرآورده‌های نفتی ایجاد نشد و از خطوط جایگزین استفاده می‌شد.

 منازل روستاییان دچار حریق نشد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: در این حادثه هیچیک از روستاییان صالح‌آباد از توابع شهرستان امیدیه دچار سوختگی نشده‌اند.
وی با اشاره به اینکه سه منزل مسکونی در مجاورت خطوط حادثه دیده قرار داشته‌اند، تصریح کرد: منازل مسکونی نیز خسارت ندیدند.

برآورد اولیه از میزان خسارات به خطوط انتقال

محمدی افزود: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که هم‌اکنون سه تا چهار شاخه از خطوط انتقال نفت و گاز شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری آسیب دیده‌اند اما برآورد نهایی از میزان آسیب به وجود آمده بعد از انجام گودبرداری‌ها اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری