تحویل اسناد واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر

دبیر هیئت تحقیق و تفحص از واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر از تحویل اسناد واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به هیئت تحقیق و تفحص خبر داد و گفت: ما از وزارتخانه ها و دستگاههای مسئول خواستیم تا اسناد و مدارک لازم را به ما تحویل دهند.

یه گزارش شیمی نیوز: جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه برای ما محرز است که تخلفات گسترده ای در واگذاری این هلدینگ انجام شده، افزود: این هلدینگ در زمان واگذاری هفت هزار میلیارد تومان ارزش داشت اما تنها به قیمت ۱۲۰ میلیارد تومان فروخته‌ شد این در حالی است که قیمت آن در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بود.

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما مستنداتی در اختیار داریم که این هلدینگ با قیمت بسیار پایین واگذار شده است.

محمودزاده افزود: در روزهای گذشته چند جلسه هیئت تحقیق و تفحص تفحص از واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر برگزار شد و از وزارتخانه های مربوطه از جمله وزارت اطلاعات، نفت، سازمان خصوصی سازی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور خواستیم تا اگر مستنداتی در خصوص تخلفات انجام شده دارند، به هیئت تحویل بدهند.

وی گفت: ما تخلفات این واگذاری را به قوه قضائیه خواهیم فرستاد.

در جلسه علنی ۲۷ مرداد سال گذشته مجلس گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس در صحن علنی قرائت شد که به تصویب مجلس رسید.

نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی به بخش خصوصی ، بررسی سوابق مالی و کاری سهامداران در ارتباط با این واگذاری ، بررسی عوامل دخیل در واگذاری و برنده اعلام نمودن شرکت مذکور ، بررسی ارقام واقعی اعلام شده هلدینگ در زمان واگذاری، بررسی نحوه ارتباط مسئولیت دولتی پتروشیمی و وزارت نفت در این واگذاری و بررسی میزان بدهی هلدینگ به دولت ، نحوه فروش محصولات تولیدی و قیمت آن و نحوه احتساب قیمت گذاری گاز تحویلی به هلدینگ و همچنین بررسی ضرر و زیان وارده به منابع دولتی و بیت المال در این واگذاری از محورهای این تحقیق و تفحص اعلام شده است.


منبع: بولتن نیوز

اشتراک گذاری