پژوهشگاه مواد و انرژی ایران رتبه سوم علمی درکشور راکسب کرد

سرپرست امور بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی ایران اعلام کرد: این موفق به کسب رتبه سوم علمی در بین پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی برتر کشور کسب شد.

به گزارش شیمی‌نیوز: نیما نادری افزود: به تازگی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اسامی برترین پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایران را در سال تحصیلی ۹۷- ۹۶ در بخش‌های آموزش، پژوهش، وجهه بین المللی، تسهیلات ،امکانات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی انتشار داد که پژوهشگاه مواد وانرژی ایران رتبه سوم را به دست آورد.

وی اظهارداشت: بر اساس این گزارش، پژوهشگاه دانش های بنیادی، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و پژوهشگاه مواد و انرژی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

نادری گفت: اطلاعات پژوهشی رتبه‌بندی سال ۹۷-۹۶ مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۶-۲۰۱۴ و اطلاعات پرسشنامه مربوط به بازه زمانی ۱۳۹۵-۱۳۹۳ است.

سرپرست امور بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت: در این رتبه بندی که ۳۰ پژوهشگاه و مرکز پژوهشی کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند، رتبه کلی و نمره هر مرکز به طور جداگانه در بخش‌های آموزش، پژوهش، وجهه بین المللی، امکانات و فعالیت‌های اجتماعی اقتصادی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به آدرس : https://ur.isc.gov.ir/Home/RankIranUniv درج شده است.محققان پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تاکنون اختراعات زیادی در سطح جهانی ، منطقه و کشور به ثبت رسانده که بخشی از این دستاوردها تجاری سازی شده است.

آبگرمکن خورشیدی و آب شیرین کن نمونه هایی از اختراعات محققان این پژوهشگاه است.پژوهشگاه مواد و انرژی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری در مشکین دشت فردیس استان البرز مسقر است.


منبع: ایرنا

اشتراک گذاری