فروش DOP استان قم به سایر استان‌ها ممنوع شده است؟

یکی از مصرف‌کنندگان روغن DOP به اینپیا خبر داد که DOP سازان استان قم به خارج از این استان فروش و ارسال محصول ندارند.

به گزارش شیمی نیوز: التهابات بازار دی‌اتیل‌هگزانول و روغن DOP به قدری بالا رفت که صادرات روغن DOP ممنوع شد و دفتر توسعه صنایع تکمیلی نیز اقدام به واردات ۳ هزار تن دی‌اتیل‌هگزانول کرد.

حمید اسدی، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان DOP نیز ضمن تایید این خبر، به اینپیا توضیح داد: متاسفانه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم این تصمیم را گرفته است و حدود ۱۰ روز است که اگر DOP سازان به خارج از استان قم،‌ فروش داشته باشند با آنها برخورد شده و حتی کد بورسی این واحدها بلوکه می‌شود. البته این فقط مربوط به ۵۰ درصد تولیدات روغن است و مابقی ۵۰ درصد را می توانند به سایر استان‌ها ارسال نمایند.

وی در پاسخ به این که چرا چنین رویه ای ایجاد شد، گفت: انجمن تولیدکنندگان کفش ماشینی و گرانول‌سازان استان قم شکایت کردند که ما قادر به خرید DOP نیستیم و حدود ۷ هزار کارگر در حال بی کار شدن هستند.

سازمان صمت استان نیز عجولانه تصمیم گرفته که ۵۰ درصد مواد ساخته شده در قم، در داخل استان فروخته شود. این تصمیم باعث می‌شود مصرف‌کنندگان سایر استان‌ها نتوانند مواد DOP تامین نمایند و البته، مازاد نیاز واحدهای استان قم هم به وجود می‌آید که در آینده مشکل‌آفرین خواهد بود. ما پیگیر این ماجرا هستیم و تلاش داریم که آن را حل و فصل نماییم.

اشتراک گذاری