زنجیره تأمین کالا، مشکل اصلی تولیدکنندگان و بازرگانان

شرکت بازرگانی میلان فرآیند آترین خود را به‌عنوان مجموعه‌ای پیشگام با رویکردی نوین در زمینه تأمین مواد اولیه صنعت غذا و کشاورزی و دامپروری با اتکاء بر دانش نیروهای علمی – فنی و همکاری مستمر آنان با کارشناسان فروش خود می‌داند.

به گزارش شیمی نیوز: شرکت بازرگانی میلان فرآیند آترین خود را به‌عنوان مجموعه‌ای پیشگام با رویکردی نوین در زمینه تأمین مواد اولیه صنعت غذا و کشاورزی و دامپروری با اتکاء بر دانش نیروهای علمی – فنی و همکاری مستمر آنان با کارشناسان فروش خود می‌داند در راستا عملکرد خوب این شرکت خبرنگار شیمی‌نیوز با آترین جمال‌خانی مدیر شرکت گفت‌وگویی داشته است که به شرح ذیل می‌باشد:

شیمی نیوز: شرکت میلان فرآیند آترین چگونه شکل گرفت؟

این مجموعه حاصل سال‌ها تجربه مدیران خود در عرصه صنعت غذا و همکاری به صورت مشترک المنافع با مجموعه‌هایی چون بازرگانی صنعت شیمی، شرکت الکترو حرارت تدبیر و ماهان پیشرو صنعت رایان قشم در زمینه تأمین مواد اولیه و ماشین‌آلات صنایع غذایی و سیستم‌های حرارتی و بازرگانی می‌باشد.

حال شرکت میلان فرآیند آترین نسل سوم این مجموعه‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه صنعت غذا و کشاورزی و دامپروری می‌باشد.

شیمی نیوز: در این ۳ سال شرکت چه دستاوردهایی داشته است؟

از سال ۹۵ تا به حال شرکت پرش بزرگی داشته است و توانسته ۳ کالایی را که تا در ایران هیچ‌وقت موجود نبود را وارد کند و بر این باور است با حضور علمی و ارائه مشاوره‌های اصولی و بنیادی در تأمین مواد اولیه می‌توان فصلی نو را در جهت تأمین مواد اولیه صنعت غذا، از قبیل صنایع گوشت، صنایع شیر، صنایع نوشیدنی و همچنین نان و شکلات برای مشتریان خود آغاز کند تا باعث افزایش کیفیت و کنترل کاهش هزینه‌های ناشی از تولید و بالا رفتن راندمان صنایع در تمام فصل‌ها شود.

شیمی نیوز: مزیت محصولات میلان فرایند نسبت به رقبا در چیست؟

نوع استخدام کارمندان به نحوی است که فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی هستند و بخش تحقیق و توسعه شرکت بسیار فعال است و کنترل کیفیت محصولات، مدیریت راهبردی ارتباط با مشتری، مدیریت تأمین مواد اولیه مطلوب از ابتدا تا انتها ، تفکر زنجیره پایدار و سازگار با محیط زیست در کنار ممیزی‌هایی چون مدیریت یکپارچگی تولید از دلایلی هستند که مشتریان می‌توانند به شرکت اعتماد کنند.

شیمی نیوز: در حال حاضر با چه موانعی بر سر راه فعالیت شرکت مواجه هستید؟

نه تنها شرکت میلان فرآیند، بلکه تمام همکاران ما در وضعیت بد اقتصادی به دلیل تأمین ارز نیمایی و عدم ثبات قیمت‌ها به سر می‌بریم.

شیمی نیوز: آیا نظارت اصناف در ثبات قیمت‌ها تاثیری دارد؟

با توجه به صنعتی که ما در آن فعالیت می‌کنیم چندین صنف مرتبط دارد نمی‌توان به به یک قیمت واحد دست پیدا کرد و هر شرکت با توجه به سود خود قیمت‌گذاری می‌کند و هیچ‌گونه نگاه بصری به واحدها نیست و آسیب آن را تولید کننده و مصرف‌کننده می‌بیند.

شیمی نیوز: برای حل مشکل ثبات قیمت چه پیشنهادی دارید؟

من از رویکرد مجموعه شیمی‌بازار استقبال می‌کنم و اعتقاد دارم همه ما تولیدکنندگان می‌خواهیم نگاه قدرتمند بازار باشیم ولی متأسفانه در آن خوب نیستیم و پروژه را ناتمام می‌گذاریم، اما مجموعه‌ای چون شیمی‌بازار می‌تواند به ثابت نگه داشتن قیمت‌ها کمک کند و رقیبان را مجاب کند تا با یک قیمت واحد کالاهای خود را به فروش برسانند.

شیمی نیوز: در سال گذشته چه محصولاتی صادر کردید؟

به علت شرایط بد اقتصادی توانستیم تنها میوه به کشورهای بلغارستان و روسیه به خاطر عاملانی که در این کشورها داشتیم صادر کنیم.

شیمی نیوز: در حال حاضر بحران کمبود کدام ماده را در صنعت‌های مختلف داریم؟

کمبود ماده در مواد شیمیایی و غذایی و کشاورزی تنها به دست دولت حل می‌شود و مسئله احتکار ضربه بزرگی به تولید‌کنندگان وارد می‌کند و در حال حاضر چالشی که فعالان صنایع غذایی با آن رو به رو هستند بحث زنجیره تأمین کالا است و به نظر من اگر گمرک در زمینه ثبت و سفارش و تأمین ارز به یک حالت متعادل برسد می‌توان این مسئله را حل کرد.

شیمی نیوز: یکی از ماده‌های پرطرفدار از محصولات شرکت را معرفی کنید و دلیل محبوبیت آن را بیان کنید.

اسید اسکوربیک یکی از ماده‌های پرفروش شرکت است، شاید این ماده را شرکت‌های دیگر نیز ارایه دهند اما ما می‌توانیم بگوییم این ماده در تاریخی که به آن نیاز دارید به دستتان می‌رسد و جنس‌های ما ریپک و پر شده نیست.

شیمی نیوز: طرح توسعه شرکت برای آینده چیست؟

در حال حاضر در حوزه تولید مرینت و مواد طعم دهنده گوشت به صورت پریمیکس و در بحث صنایع لبنی مواد استابلایزرها و امولسی فایرها را در دست تولید داریم و امیدواریم تا سال ۹۹ این محصولات را با شرایط ثبات قیمت به بازار ارایه دهیم.

اشتراک گذاری