بانک ملت ۵.۷ درصد سهام خود را از طریق بورس واگذار میکند

بورس

بانک ملت در راستای واگذاری تصدی‌های خود ۵.۷۴ درصد از سهام بلوکی خود نزد شرکت ملی صنایع مس ایران را از طریق بازار بورس واگذار می‌کند.

به گزارش شیمی نیوز؛ در راستای سیاست واگذاری تصدی‌ها و بنگاه‌های زیر مجموعه بانک‌ها، بانک ملت در نظر دارد ۵.۷۴ درصد به تعداد ۴ میلیارد و ۴۷۸ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۸۶۰ سهم از سهام خود نزد شرکت ملی صنایع مس ایران را از طریق بازار اول بورس به قیمت پایه هر سهم ۶ هزار ریال و به ارزش پایه ۲۶ هزار و ۸۷۲ میلیارد ریال در روز دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸ به صورت یکجا و نقد یا نقد و شرایطی شامل ۳۵درصد نقد و ۶۵ درصد باقی به صورت اقساط سه ساله با نرخ سود سالانه ۲۰ درصد و فاصله اقساط ۶ ماهه واگذار کند.

در نامه محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به پورستار مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک ملت به عنوان کارگزار عامل، موضوع واگذاری ۵.۷۴ درصد سهام شرکت ملی صنایع مس ایران در بازار بورس اعلام شده است.

در این نامه همچنین آمده است، قیمت اعلامی هر سهم ۶۰۰ تومان به صورت قیمت پایه بوده و بدیهی است که سهام به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش می‌رسد.

کارگزار خریداران در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که معادل ۱۰ درصد از ارزش سهام موضوع معامله براساس قیمت پایه را به عنوان سپرده شرکت در مزایده به صورت نقد یا ضمانت‌نامه بانکی تعهد پرداخت بدون قید و شرط از خریدار اخذ و به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز یا ارائه تأییدیه شرکت مزبور را مبنی بر اخذ تضامین به شرکت بورس تهران ارائه کند.

همچنین در این شرایط آمده است، در صورت عدم پرداخت ۲ قسط در شرایط اقساطی سهام به نام بانک ملت منتقل خواهد شد.


منبع: فلزات آنلاین

اشتراک گذاری