شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، موثر در جذب مشتری

عباس شیرخواه مدیرعامل پترواکسیر‌طوس مهم‌ترین عامل افزایش تولید در شرایط اقتصادی سال گذشته را شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی دانست.

به گزارش شیمی بازار: مدیرعامل پترو اکسیر طوس در خصوص افزایش صادرات این شرکت گفت: سال ۹۷ را با افت کاری شروع کردیم اما با بازاریابی منظم و دقیق مشتری های خود را جذب کردیم و بازار فوق العاده‌ای در اواخر برج ۱۱ و ۱۲ سال گذشته به وجود آوردیم و توانستیم صادرات خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: متاسفانه با شروع سال ۹۸ با چالش پس گرفتن ارزش افزوده رو به رو شدیم و مسئولین دلیل را عدم وارد کردن ارز در سامانه اعلام کردند و این در صورتی است که کشورهای طرف معامله با شرکت، افغانستان و پاکستان بودند و حساب های ارزی نداشتند بنابر این ما ریال از صرافی تحویل گرفتیم و ارزی دریافت نکردیم که وارد سامانه کنیم، در حال حاضر برای حل این مشکل در تلاش هستیم.

شیرخواه افزود: دستورالعمل‌های مداوم و متفاوت تنها سبب سردرگمی تولیدکنندگان می‌شود و مسئولین قبل از اجرایی کردن دستورالعمل‌های جدید باید هشدار دهند.

وی در خصوص بازار متشکل ارزی گفت: در صورتی که حساب‌های ارزی در این بازار وجود داشته باشد و نوسان نباشد این بازار می تواند گامی مهم در بهبود اقتصاد باشد.

شیرخواه بیان کرد: رویکرد دولت در ارایه مواد اولیه در بورس این است که بخش خصوصی را از صحنه خارج کند و دولت در این امر موفق نخواهد بود.

عباس شیرخواه مدیرعامل پترو اکسیر طوس نمایشگاه نفت و گاز امسال را بی‌رونق دانست و گفت: خلوتی نمایشگاه نفت امسال به علت سیاست‌های اشتباه دولت بود و به مرور زمان همه از صحنه فعالیت خارج می‌شوند.

اشتراک گذاری