سیاست‌های پولی دولت اشتباه است

مدیر فروش الوان ثابت

شیمی نیوز در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه آگروفود گفت‌وگویی با آقای ساکت مدیر فروش شرکت الوان ثابت داشته که توجه شما را به آن جلب می‌کنم.

به گزارش شیمی نیوز؛ الوان ثابت به عنوان بزرگترین و تنها تولیدکننده رنگ‌های سنتزی پایه آبی کشور همواره در جهت تأمین رضایت‌مندی مشتریان خود از تمام ظرفیت‌های فنی و تخصصی داخل و خارج از کشور بهره برده و این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می‌دهد تا محصولات خود را از لحاظ کمی و کیفی در بالاترین سطح ممکن و با قیمت رقابتی تولید و در اختیار ذی نفعان خود قرار دهد .

شیمی نیوز در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه آگروفود گفت‌وگویی با مهندس ساکت مدیر فروش شرکت الوان ثابت داشته که توجه شما را به آن جلب می‌کنم.

saket

 

  • شرکت الوان ثابت چگونه شکل گرفت و در حال حاضر چه ویژگی‌هایی دارد؟

شرکت الوان ثابت در سال ۱۳۶۱ در ۴۰ کیلومتری شهرستان همدان، در جاده همدان – تهران به عنوان بزرگترین تولید کننده رنگ و مواد شیمیایی در خاورمیانه با هدف پوشش صنایع نساجی و چرم با بودجه‌ای معادل ۵.۵ میلیارد تومان و یک میلیون دلار ارزی طرح ریزی شد.

با توجه به رشد سریع صنایع مختلف در دهه ۶۰ به دلایل مختلفی تا اوایل دهه هفتاد الوان ثابت رشد کندی داشت و سپس پروژه الوان ثابت با رشد سریعی اجرا و در نهایت در اوایل سال ۷۵ در چهار گروه رنگ های نساجی اسیدی، مستقیم، راکتیو و پیگمنت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۴ هکتار با زیر بنای معادل ۲۵ هزار متر مربع احداث گردید و ظرفیت تولید اولیه شرکت معادل ۴۰۰۰ تن از انواع رنگ های نساجی ، چرم و مواد کمکی نساجی بود. سالانه بیش از ١٠٠ نوع از رنگ های اسیدی دیسپرس، مستقیم، ری اکتیو، خمیر پیگمنت، دیسپرس/ مستقیم و نیز مواد تعاونی نساجی را برای مشتریان بی‌شمار خود در سراسر کشور و برخی کشورهای همسایه تأمین می‌نماید .

شرکت در سال ۱۳۸۳ با ارتقاء دانش فنی تولید و جذب کارشناسان کارآزموده کیفیت محصولات تا سطح استانداردهای بین‌المللی ارتقاء داده شد و سالانه بیش از ۱۰۰ نوع از رنگ‌های اسیدی، راکتیو، مستقیم، خمیر پیگمنت و مواد تعاونی نساجی، چرم و کاغذ را برای مشتریان بی‌شمار در سراسر کشور و برخی کشورهای همسایه تا‌مین می کند..

واحد R&D شرکت همگام با توسعه محصولات شرکت نقش فوق العاده‌ای در توسعه آن داشته و همگام با دانش روز جهانی در توسعه کمی و کیفی محصولات شرکت نقش مؤثری داشته است.

  • در حال حاضر شرکت الوان ثابت چند واحد دارد؟

شامل ساختمان تولید، واحد درایر ، واحد استاندارد سازی، واحد کنترل کیفیت، واحدR&D ، واحد پیگمنت، انبارها، واحدهای جانبی، واحد ایمنی و بهداشت و سیستم اطفاء حریق و واحدهای اداری و قسمت های وابسته است.

  • در شرایط اقتصادی فعلی دسترسی به کدام ماده اولیه خوراکی دشوار است؟

تقریبا می‌توان گفت دسترسی به تمام ماده‌هایی که از چین و هند وارد می‌شوند سخت است، چون امکان تبادل پولی و مالی دشوار است اما در شرکت با برنامه‌ریزی دقیق سعی بر آن داریم که در مدت زمانی که مواد اولیه به دست ما می‌رسد خط تولید غیر فعال نشود.

  • در حال حاضر شرکت چه محصولاتی دارد؟

رنگ های نساجی، چرم، کاغذ، شوینده، پیگمنت، کود و سم و رنگ های مشتقات نفتی و بنزین

  • به نظر شما بازار متشکل ارزی کمکی به مشکلات ارزی تولیدکنندگان می‌کند؟

با توجه به تجربه های قبلی مانند سامانه نیما همگی می‌دانیم که این سیاست‌های پولی اشتباه است و مشکلی را حل نمی‌‌کند.

و ما هیچوقت از دولتمردان کمک نمی‌خواهیم همین که سد فعالیت ما نشوند توقع دیگری نداریم باقی مشکلات را خود تولیدکنندگان حل می‌کنند، در زمانی که قیمت دلار ۱۹ هزارتومان بود ما راحت تر می‌توانستیم مواد اولیه را تهیه کنیم اما حال که قیمت دلار ۴۰ درصد کاهش داشته تأمین مواد برای ما هزینه بیشتری دارد.

  • مهم‌ترین دستاورد شرکت در سال گذشته چه بود؟

مهم‌ترین دستاورد شرکت الوان ثابت در سال گذشته ورود به زمینه رنگ‌های غذایی و دارویی بود.

  • شرکت در زمینه صادرات فعالیت دارد؟

در حال حاضر تمرکز ما بیشتر بر روی تامین نیازهای داخل است.

  • مهم ترین مزایا  خدمات شرکت در مقایسه با رقیبان در چیست؟

در ارتقای کیفی محصولات تولیدی در حد استانداردهای جهانی، ارائه خدمات و مشاوره فنی و تخصصی  و کیفی قبل و بعد از فروش، ارائه آموزش های لازم در محل تولید مشتریان توسط متخصصان وکارشناسان زبده، ساخت رنگ براساس شید درخواستی مشتریان، ساخت مواداولیه مورد نیاز رنگ در داخل کشور، ایجاد خطوط تولید رنگ با تکنولوژی روز دنیا، جذب نیروهای متخصص و تامین نیازمندی رنگ های مورد نیاز صنایع تحت پوشش ( نساجی ، کاغذ و چوب ، شوینده ، چرم ، آرایشی و بهداشتی ، دارویی و غذایی ، پتروشیمی وبنزین ) از بالاترین سطح کیفی و علمی از ویژگی های مهم شرکت الوان ثابت است.

  • نمایشگاه آگروفود امسال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

شرکت الوان ثابت تقریبا در تمامی نمایشگاه‌هایی که برگزار می شود شرکت می‌کند، حضور در نمایشگاه‌های مختلف سبب معرفی شرکت و کالاهای شرکت می‌شود و تا به امروز باز خورد خوبی داشتیم.

  • طرح توسعه شرکت در آینده چیست؟

برای سال ۹۸ ورود به عرصه تولید رنگ‌های پرینتر است این رنگ معمولا از کشورهای تایوان، تایلند و هنگ‌کنگ با قیمت گزاف به ایران وارد می‌شود. در حال حاضر این رنگ در آزمایشگاه شرکت در حال تست است و این اتفاق خوب افتاده است.

 

اشتراک گذاری