با حضور شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نمایشگاه ۵P Expo اربیل آغاز به کار کرد

از صبح امروز نمایشگاه ۵P Expo که هر دو سال یکبار در اربیل برگزار می‌شود، با حضور ۳۵۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار کرد.

به گزارش شیمی نیوز؛ در این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر دو هزار متر مربع از ۴ تا ۷ سپتامبر در محل نمایشگاه های بین المللی دائمی اربیل برگزار می‌شود، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس حضوری پررنگ دارد.

در این نمایشگاه شرکت‌های مختلف به عرضه محصولات خود در حوزه پلاستیک، پلیمر، بسته بندی، چاپ و صنایع تولید کاغذ پرداخته‌اند.

برای اربیل که جزو ده اقتصاد برتر خودمختار در جهان به شمار می‌رود رشد اقتصادی ۹ و نیم درصدی تا سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده است.

در پنج سال اخیر بیش از ۱۸۶ میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت ها و بهبود ظرفیت های اقتصادی اربیل هزینه شده است و درآمد سرانه اربیل ۵۰ درصد از متوسط درآمد سرانه عراق بیشتر است.

۱۲۴۶۲ شرکت بزرگ و کوچک صنعتی در اربیل مشغول به فعالیت هستند و در یکسال گذشته اربیل رشد واردات ماشین آلات صنعتی ۲۰ درصدی، رشد مصرف مواد پلاستیکی ۱۲ درصدی، رشد صنایع شیمیایی و پتروشیمی ۲۰ درصدی، رشد صنایع بسته‌بندی ۱۸ درصدی، رشد صنایع تولید کاغذ هفت و نیم درصدی و رشد صنعت چاپ در اربیل ده درصدی را تجربه کرده است.

معرفی و بازاریابی محصولات پلیمری و محصولات شیمیایی و سوختی و برگزاری جلسات آشنایی و مذاکره با طرف های تجاری مرتبط با صنعت پلاستیک و صنعت مواد سوختی در این نمایشگاه در غرفه صنایع پتروشیمی خلیج فارس انجام می‌شود.

این نمایشگاه سال آینده در بغداد برگزار می‌شود.


منبع: خبر طلایی

اشتراک گذاری