نمایشگاه ایران پلاست سبب رونق تکمیل زنجیره در صنعت پتروشیمی است

ایران پلاست به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلیمر منطقه خاورمیانه و غرب آسیا با رویکرد پلی‌پروپلین‌محوری، توسعه صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی پتروشیمی میزبان علاقه‌مندان بود.

به گزارش شیمی نیوز؛ سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با هدف بهبود فضای کسب‌وکار صنایع تکمیلی پتروشیمی با رویکرد معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ساخت طرح‌های پروپیلن به‌عنوان یکی از مواد اولیه پرطرفدار صنایع پلیمر از۳۱ شهریور ماه  تا ۳ مهرماه برگزار شد.

در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست  ۵۷۰ شرکت داخلی و ۳۵ شرکت خارجی در ۱۳ سالن به معرفی محصولات خود پرداختند و ۱۲ هیات از ۱۰ کشور خارجی و ۱۴ کشور به صورت انفرادی در این نمایشگاه حضور داشتند..

شایان ذکر است که برای نخستین بار با حمایت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌های حوزه پلاستیک و پتروشیمی در سالن ویژه‌ای حضور پررنگ داشتند.

در حاشیه این نمایشگاه رویدادهای مهمی رخ داد که در این گزارش به بررسی آن پرداخته ایم.

سوددهی نوری در بورس بیشتر خواهد شد

تقی صانعی در دومین روز از «نمایشگاه ایران پلاست»، با اشاره به اتمام اورهال در پتروشیمی نوری گفت: با پایان موفقیت آمیز این اورهال بیش از یک هفته است که وارد مدار تولید شده‌ایم.

وی ادامه داد: این تعمیرات اساسی از قبل هماهنگ شده بود و خوشبختانه با پایان موففیت آمیز تعمیرات و سرویس‌ها به ظرفیت ۹۵ درصد تولید رسیده‌ایم و اکنون روزانه دو هزار تن پارازایلین در پتروشیمی نوری تولید می‌شود که تولید محصولات افزایش خواهد یافت

مدیرعامل پتروشیمی نوری همچنین درباره وضعیت سهام شرکت پتروشیمی نوری، اظهار داشت: فعالان بازار سرمایه از خرید سهام نوری راضی هستند و شاهد سوددهی این سهام هستیم و البته این خبر خودش را هم به سهامداران می‌دهم که با آغاز عملیات اجرایی دو پروژه جدید در پتروشیمی نوری سوددهی شرکت افزایش پیدا خواهد کرد و طبیعتاً ارزش شرکت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

صانعی خاطر نشان کرد: در آینده گازوئیل یورو ۵ و یورو ۶ به سبد محصولات نوری اضافه خواهد شد.

 

عرضه توانمندی های بخش پایین دستی پتروشیمی در نمایشگاه ایران پلاست

سیدامید شهیدی نیا در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این نمایشگاه شده است و نمایشگاه امسال رویداد موفقی است اظهار کرد: عرضه توانمندی های بخش پایین دست و صنایع تکمیلی یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه ایران پلاست است که به طور قطع محقق می شود.

وی افزود: تولیدات جدید در فیلدهای مختلف در نمایشگاه ایران پلاست نشان از تحرک صنایع پایین دست و تکمیلی دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه داد: معرفی توانمندی ها و ارتقای ارتباط تولیدکنندگان با منابع بالادست به منظور تأمین خوراک فرصتی است که در این نمایشگاه ایجاد می شود.

شهیدی نیا تصریح کرد: آگاهی از تحولاتی که در بخش بالادست و میانی صنعت پتروشیمی روی می دهد که می تواند زمینه ساز توسعه سرمایه گذاری ها در بخش تکمیلی و پایین دست باشد نیز از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه ایران پلاست است.

وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان و استارتاپی می توانند نقش بسیار کلیدی در صنعت پتروشیمی داشته باشند، اظهار کرد: با استفاده از توانمندی این شرکت ها می توان صنعت پلاستیک را از چارچوب سنتی خارج کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: شرکت های شتاب دهنده و دانش بنیان کارهای بسیار خوبی در زمینه توسعه صنعت انجام داده اند و کمک زیادی می توانند به صنعت پتروشیمی کنند.

امضای ۷ قرارداد با شرکت های عراقی در ایران پلاست سیزدهم

سیدعلی الضامیه الحسینی ، رئیس اتاق بازرگانی کل عراق درباره سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست گفت: شرکت های بزرگی از صنعت پتروشیمی در این نمایشگاه شرکت کرده اند و بهترین کالاها را در این نمایشگاه دیدم.

وی افزود: مواد اولیه ای که در محصولات پتروشیمی ایران استفاده شده است بسیار با کیفیت هستند و تعجب کردم از اینکه ماده نانو را در محصولات پتروشیمی های ایرانی دیدم زیرا کل جهان به سمت استفاده از نانو رفته اند.

رئیس اتاق بازرگانی کل عراق ادامه داد: شرکت های عراقی بیش از ۷ قرارداد با شرکت های ایران در این نمایشگاه منعقد کردند و چند شرکت نیز درحال مذاکره برای همکاری هستند.

وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین تاجرهای بصره تمام قراردادهای خود را دیروز در این نمایشگاه با شرکت های ایرانی منعقد کرد.

انتشار نخستین کتاب الکترونیکی نمایشگاه ایران پلاست

 

برای اولین بار در تاریخ نمایشگاه ایران پلاست کتاب الکترونیکی نمایشگاه منتشر شد و فایل آن از طریق سایت ایران پلاست قابل دانلود است.

این کتاب شامل اطلاعاتی است که مشارکت کنندگان در سامانه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست ثبت کرده بودند و در حال حاضر بصورت کامل در قالب یک کتاب الکترونیکی در دسترس مشارکت کنندگان وعلاقمندان است.

بر اساس این گزارش محتوای کتاب الکترونیکی ایران پلاست شامل طبقه بندی محصولات بر اساس جزییات دقیق، طبقه بندی بر اساس فیلدکاری شرکتها و طبقه بندی محصولات بر اساس اهداف حضور شرکت در نمایشگاه مانند جذب سرمایه ، جذب نیروی کار ، درخواست سرمایه گذاری و درخواست تحقیق و توسعه است.

رونمایی از یک محصول جدید پتروشیمی

در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست در تهران، شرکت پتروشیمی آریاساسول محصول جدید پتروشیمی گرید جدید HDEP خود را معرفی کرد.

امیرحسین بحرینی مدیرعامل این مجتمع پتروشیمیایی در نشست خبری گفت: شرکت پلیمر آریاساسول تنها شرکت داخلی است که گریدهای تخصصی HDEP را در فاز گازی، کاتالیست فیلیپس و کومونومر هگزن وان تولید می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مجموعه زیرساخت‌ها موجود بود، در بخش طراحی و مهندسی محصول توانستیم به تولید صنعت و بدون آف گرید دست پیدا کنیم و کشور را از گرید ۴۲۶۱ پلی اتیلن سنگین بی نیاز سازیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: این گرید برای تولید باک بنزین خودرو ها و مخازن با کارکرد بالای حمل مواد شیمیایی کاربرد دارد. برای ظرفیت ۵۰ هزارتنی برنامه ریزی کرده‌ایم که در همین نمایشگاه ایران پلاست تا این لحظه ۱۰ هزار تن سفارش گرفته‌ایم.

وی همچنین اشاره کرد که این مجتمع احداث یک واحد ۳۰۰ هزارتنی HDEP را با کاتالیست‌های متالوسنی در برنامه دارد.

 

تفاهمنامه حذف گوگرد از پتروشیمی ایلام امضاء شد

در آخرین روز از سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست، تفاهم‌نامه طراحی، نصب و راه‌اندازی واحد بازیابی گوگرد پتروشیمی ایلام در غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و با حضور جمعی از مدیران صنعت نفت و پتروشیمی برگزار شد.

 

زمان تحویل سفارش به مشتریان در پتروشیمی خوزستان کاهش یافت

رضا صالح‌احمدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان، با اشاره متفاوت برگزار شدن نمایشگاه سیزدهم ایران پلاست و حضور فعال شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس در این نمایشگاه، گفت: در حال حاضر زمان تحویل سفارش به مشتریان در پتروشیمی خوزستان به دو روز رسیده است؛ یعنی ثبت سفارش در بورس کالا تا رسیدن محصول به مشتری، دو روز زمان می‌برد که این در صنعت کشور رکورد محسوب می‌شود.

امضای تفاهمنامه گوگرد زدایی در صنعت پتروشیمی با تکیه بر دانش فنی ایرانی

پتروشیمی

تفاهم نامه طراحی، نصب و راه اندازی واحد بازیابی گوگرد پتروشیمی ایلام بر اساس دانش فنی ایرانی، امروز در حاشیه آخرین روز از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، گوگردگرانول به ظرفیت هشت هزار و ۸۱۵ تن در سال بین شرکت پتروشیمی ایلام و شرکت نورهان صنایع با بهره گیری از دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت در حضور جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، حبیب الله بیطرف رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه

صنایع پتروشیمی، رسول اشرف زاده مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، وشاپورتقی پور مدیرعامل پتروشیمی ایلام به امضا رسید.

 

جرقه در پایین‌دستی پتروشیمی برای احیای تجارت با سوریه

آخرین روز نمایشگاه ایران‌پلاست یک مهمان از دمشق داشت، علی سلیمان غانم وزیر نفت و منابع انرژی سوریه به همراه هیاتی از مسوولان و تاجران این کشور چند ساعتی از صبح تا ظهر دیروز را به این اختصاص دادند که از دستاوردهای صنعت پتروشیمی ایران و وضعیت تولیدکنندگان محصولات پلمیری و پلاستیکی و سازندگان ماشین‌آلات این حوزه دیدار کنند.

سلیمان غانم از روز چهارشنبه با دعوت بیژن زنگنه وزیر نفت به ایران آمده و در سه روز حضور خود از عسلویه دیدن کرده با وزرای نفت و صنعت معدن ایران دیدار کرده و در نهایت نیز به دیدار محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در قامت رییس کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و سوریه رفته است.

تولید موفقیت آمیز پلی اتیلن مخصوص باک خودرو

امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در مراسم معرفی محصولی جدید از گروه پلی اتیلن سنگین در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست گفت: گرید تخصصی و جدید پلی اتیلن سنگین با کاتالیست جدید در شرکت پلیمرآریاساسول به صورت صنعتی تولید شد و صنعت کشور از واردات این محصول بی نیاز گردید.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری