عملیات هیدروتست مخازن تصفیه آب پتروشیمی گچساران آغاز شد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران گفت: عملیات هیدروتست مخازن تصفیه آب پتروشیمی گچساران آغاز شده که بر اساس آن مخازن ذخیره واحد تصفیه آب این کارخانه در حال آبگیری و آزمایش است.

به گزارش شیمی نیوز؛ تست هیدرواستاتیک فرآیندی است که تجهیزاتی از قبیل سیستم‌های لوله کشی، سیلندر گاز، بویلر ها و لوله‌های تحت فشار برای دوام و نشتی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

مسعود شفیعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران گفت: پس از تخلیه آب از این مخازن، عملیات سندبلاست و رنگ آغاز و آماده عملیات بهره برداری می شود.

او با بیان اینکه هم اکنون مخزن آب آشامیدنی با ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب و مخزن آب کندانس داغ با ظرفیت یکهزار متر مکعب آبگیری و آزمایش شده اند گفت: مخزن آب کندانس خام با ظرفیت ۲هزار مترمکعب در حال آبگیری و تست است.

شفیعی ادامه داد: ۲ مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی آب خام ، ۲مخزن ۱۴هزار متر مکعبی آب دمین، مخزن ۱۴هزار متر مکعبی آب پرمیت و مخازن مواد شیمیایی همگی هم اکنون ساخته شدند و آماده آزمایش می باشند.

او افزود: عملیات ساخت این کارخانه ۶۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت بهره برداری از آن بیش از یک هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

شفیعی گفت: پس از بهره برداری از این طرح صنعتی، سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید که خوراک پتروشیمی‌های خط دنا شامل بروجن، دهدشت، ممسنی و کازرون تأمین خواهد شد.
او به سایر محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: پتروشیمی گچساران در آینده تولید کننده سالانه ۸۴ هزار تن سی تری پلاس C۳+خواهد بود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران ادامه داد: این طرح سالانه یک هزار و ۲۵۰ تن خوراک اتان خود را از پالایشگاه بید بلند بهبهان دریافت خواهد کرد.

شفیعی ابراز کرد: گاز متان مورد نیاز این طرح ۵۳ هزار و ۹۰۰ مترمکعب بر ساعت از خط سراسری و نیز برق این طرح به میزان ۵۰ مگاوات از سوی شرکت برق منطقه خوزستان تامین می گردد.

او با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار ساخته شده گفت: تامین آب این طرح از سد کوثر با لوله ۲۸ اینچی به ظرفیت یکهزار و ۷۶۰ مترمکعب بر ساعت و به طول ۲۷ کیلومتر تامین می شود.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.


منبع: خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری