بهره برداری از طرح گازرسانی شهرک فولاد

پتروشیمی

فرماندار شهرستان اشکذر با اشاره به سفر رئیس جمهور به یزد گفت: در سفر دولت تدبیر و امید به استان یزد طرح گاز رسانی شهرک فولاد با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به گزارش شیمی نیوز؛ هادی هادی نسب با تاکید بر لزوم پیگیری مهمترین مسائل و مشکلات این شهرک در سفر رئیس جمهور به یزد اظهار داشت: دولت برای گازرسانی به شهرک صنعتی فولاد بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه کرده است ضمن اینکه تامین زیرساخت نیز صورت گرفته و تنها این اعتبار برای گازرسانی بوده است.

فرماندار اشکذر با اشاره به لزوم تکمیل زیرساخت های شهرک فولاد اشکذر افزود: در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز مبلغ ۲ میلیارد ریال جهت تامین بخش دیگری از زیرساخت این شهرک اختصاص داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای مستقر در شهرک باید به مسئولیت های اجتماعی شان در قبال شهرستان توجه ویژه ای داشته باشند، اظهار داشت: رعایت استانداردهای زیست محیطی و عدم آلایندگی دو موضوع مهمی هستند که از موارد مطالبه مردم بوده و همواره مجموعه فرمانداری بر آن نیز تاکید دارد.

هادی نسب عنوان کرد: آلایندگی واحدهای صنعتی به وسیله پایش دوره‌ای کارشناسان محیط زیست از طریق حضور در محل و انجام نمونه‌گیری مشخص می شود.

وی از دیگر موارد لازم در شهرک صنعتی را استقرار ایستگاه ایمنی و آتشنشانی برشمرد و خاطرنشان کرد: استقرار صنایع فولادی در این شهرک ممکن است موجب بروز حوادث مختلف از جمله آتش سوزی شود لذا باید تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

فرماندار اشکذر با تاکید بر ضرورت تامین و تجهیز ایستگاه ایمنی آتشنشانی شهرک اضافه کرد: در جهت مقابله با حوادث احتمالی و سرعت حضور در محل حادثه باید هرچه سریعتر این مهم مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.


منبع: ایلنا

اشتراک گذاری