افزایش ظرفیت واحد “پلی اچ” پتروشیمی شهید تندگویان

پتروشیمی

طرح بهینه سازی و اصلاح واحد “پلی اچ” پتروشیمی شهید تندگویان برای تولید گرید خاص نساجی آغاز بکار کرد.

به گزارش شیمی نیوز؛ با بهره‌برداری از این طرح جدید، ظرفیت تولید پت گرید خاص نساجی در پتروشیمی تندگویان به ۱۵۸ هزار تن در سال افزایش می یابد به طوری‌که ظرفیت تولید واحد «پلی اچ» این مجتمع از ۲۰۰ تن فعلی به بیش از ۴۸۰ تن در روز افزایش خواهد یافت.

افزایش ظرفیت واحد

ساخت و اجرای طرح بهینه‌سازی و اصلاح واحد «پلی اچ» پتروشیمی شهیدتندگویان به یک شرکت چینی واگذار شده بود که این شرکت پس از اعمال تحریم‌های غیرقانونی از ادامه مشارکت در این پروژه انصراف داد و عملا این طرح به همت متخصصان داخلی نصب، راه‌اندازی و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

سیدرضا قاسم شهری مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان در آیین آغاز بکار رسمی واحد “پلی اچ ” که هفته گذشته برگزار شد گفت: هدف از اجرای پروژه افزایش ظرفیت “پلی اچ” رفع تنگناها، استمرار تولید و افزایش ظرفیت و بهینه سازی بوده است. در این راه اندازی ۶۹ تجهیز مکانیکی جدید شامل راکتور، مخزن، پمپ، فیلتر و کنترل واحد نصب شد و از شهریور ماه سال جاری به سرویس آمده است.

وی در مورد روند تولید در پتروشیمی شهید تندگویان گفت: در سال جاری روند تولید در بیشتر ماهها بالاتر از برنامه هلدینگ خلیج فارس بوده است و انتظار می رود با راه اندازی واحد “پلی اچ” این میزان افزایش یابد. سال ۹۸ ثبت رکورد بالاترین میزان تولید مجتمع و تحقق ۱۰۳ درصد برنامه مصوب تولید بود.


منبع: اینپیا

اشتراک گذاری