استرالیا به صنعت پتروشیمی آمریکا پیوست

پتروشیمی

شرکت استرالیایی کلو برای حضور در پروژه ۶۲۰ میلیون دلاری پتروشیمی تگزاس چراغ سبز گرفت و وارد بازار آمریکای شمالی شد.

به گزارش شیمی نیوز؛ شرکت مهندسی و ساخت وساز کلو (Clough) به تازگی عنوان کرد که یک اعلامیه کامل پیشبرد طرح، موسوم به ان تی پی (NTP)، را برای اجرای عملیات مهندسی، تدارکات، ساخت و راه اندازی (EPPC) یک تاسیسات بزرگ پتروشیمی در پاسادنا ایالت تگزاس آمریکا دریافت کرده است.

اعلامیه یادشده به منزله چراغ سبزی برای پیشبرد طرح یادشده به ارزش ۶۲۰ میلیون دلار است.

شرکت کلو، مستقر در استرالیا، در یادداشتی اعلام کرد: این پروژه شامل یک تاسیسات تولید الکیلات (Alkylate) با ظرفیت روزانه ۲۸ هزار بشکه است که دربردارنده یک واحد جدید دیمریزاسیون اتیلن (ethylene dimerization) و یک واحد جدید آلکیلاسیون (Alkylation) برای تولید الکیلات اکتان بالا (high-octane alkylate) با هدف فروش به بازار مخلوط سازی بنزین (gasoline blending) است.

پتر بنت، مدیر عامل و رئیس اجرایی شرکت کلو، گفت: بسیار مفتخریم که بخشی از این پروژه هیجان انگیز به شمار می رویم. این طرح پتروشیمی نخستین قرارداد بزرگ دفتر تازه تاسیس ما در آمریکا محسوب می شود و نشان دهنده جایگاه ما به عنوان یک شریک مهندسی در منطقه گلف کوست و بازارهای آمریکای شمالی است.

شرکت کلو اوایل سال جاری میلادی با خریداری و کسب مالکیت شاخه صنایع پایین دستی و پتروشیمی شرکت سالزبری ایندستریز (Saulsbury Industries) در منطقه گلف کوست و همچنین پورتفولیوی مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) این شرکت، مستقر در هیوستون، وارد بازار آمریکای شمالی شد.

منبع: ایران اکونومیست

اشتراک گذاری