رشد غیرطبیعی قیمت پی وی سی

آیا سفته باران و سود جویان به بازار پی وی سی برگشته اند؟

به گزارش شیمی نیوز؛ بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صمت، قیمت پی وی سی از آذر ۹۷ تا آذر ۹۸ بیش از چهل درصد رشد داشته در بورس که نشان از غیر طبیعی بودن است عباسعلی متوسلیان در اینباره به خبرنگار اینپیا گفت: این توازن وقتی به هم می خورد که عرضه و تقاضا نسیت مساوی نداشته باشد و تقاضا بعضا دو تا دوبرابر و نیم شود و در این مورد قطعا این اتفاق افتاده است.

رئیس انجمن لوله و اتصالات پی وی سی افزود: گپی که در قیمت وجود دارد، انگیزه خوبی برای ورود برای دلالان ایجاد می کند که از این گپ به نفع خود بهره برداری کنند.

وی اذعان داشت: به عنوان نماینده صنعت لوله و اتصالات پی وی سی از سیاستگذاران حوزه قیمت گذاری خواسته ایم که سلف طولانی مدت( دو ماهه) اعلام کنند؛ این دو ماه انگیزه فرصت طلبان را در بازار کم می کند و از سوی دیگر میزان عرضه که بخش عمده ای از آن نقدی است، خیال تولیدکننده را راحت و برنامه ریزی را برای او آسان تر می کند.

متوسلیان با ذکر این مهم که با اعلام سلف طولانی مدت جلو هجوم به بازار گرفته می شود؛ گفت: به این ترتیب با گپی که در سلف ایجاد می شود؛ تولید کننده از عرضه اطمینان پیدا می کند و بقین حاصل می کند که می تواند محصول مورد نیاز خود را در تاریخی که می خواهد بخرد و وارد رقابت های ناسالم نمی شود.

رئیس انجمن لوله و اتصالات پی وی سی اظهار داشت: متاسفانه مکانیزم های بورس کشور درست و به موقع عمل نمی کند و با این وجود به پیشنهاد تشکل ها در این زمینه نیز توجهی ندارد.


منبع: اینپیا

اشتراک گذاری