قیمت جهانی طلای سیاه

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل ازگسترش: قیمت طلای سیاه، امروز ۱۶ اردیبهشت ماه افزایش یافته است. در پی شروع فعالیت‌های اقتصادی برخی کشو‌ر‌ها، بازار جهانی نفت کمی به حالت پایداری و ثبات خود بازگشته است. اما امروز ارزش هر بشکه نفت خام وست تگزاس به ۲۲ دلار و ۶ سنت رسید که این رقم بالاترین […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل ازگسترش: قیمت طلای سیاه، امروز ۱۶ اردیبهشت ماه افزایش یافته است. در پی شروع فعالیت‌های اقتصادی برخی کشو‌ر‌ها، بازار جهانی نفت کمی به حالت پایداری و ثبات خود بازگشته است.
اما امروز ارزش هر بشکه نفت خام وست تگزاس به ۲۲ دلار و ۶ سنت رسید که این رقم بالاترین ارزش هر بشکه نفت در ۱ ماه اخیر را نشان می‌دهد، قیمت نفت برنت دریای شمال هم امروز با افزایش ۴ درصدی خود به ۲۸ دلار و ۳۲ سنت رسید.

به دنبال بازگشت فعالیت‌های اقتصادی کشو‌های هلند، پرتغال، هند، تایلند، ایتالیا، اسپانیا و برخی ازایالت‌های آمریکا تقاضا برای مصرف سوخت به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.
دانیل‌هاینس تحلیلگر بازار نفت عنوان کرد: با توجه به بحران ناشی از کووید ۱۹ و بی ثباتی بازارهای جهانی، با شروع مجدد فعالیت‌های اقتصادی، بازارجهانی نفت به ثبات قابل توجهی خواهد رسید.
به گفته تحلیلگران فعالیت شرکت‌های هوانوردی ممکن است تا ماه‌ها تعطیل باقی بماند. شرکت هوانوردی استرالیا عنوان کرد: سال‌ها طول میکشد تا حمل و نقل‌های بین المللی مسافر به حالت عادی خود بازگردد.

منبع: گسترش

اشتراک گذاری