شرکت پتروشیمی سابک عربستان سرمایه‌گذاری خود را ۲۰ درصد کاهش داد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از نیپنا: شرکت سابک عربستان که چهارمین شرکت بزرگ در زمینه تولید محصولات پتروشیمی جهان است، در سه ماه ابتدای سال میلادی۲۰۲۰ به دنبال کاهش تقاضا در بازارهای جهانی با زیان بسیاری روبه‌رو شد. این شرکت تصمیم گرفت تا سرمایه گذاری‌های خود را که درجهت تامین مخارج طرح‌های در حال […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از نیپنا: شرکت سابک عربستان که چهارمین شرکت بزرگ در زمینه تولید محصولات پتروشیمی جهان است، در سه ماه ابتدای سال میلادی۲۰۲۰ به دنبال کاهش تقاضا در بازارهای جهانی با زیان بسیاری روبه‌رو شد. این شرکت تصمیم گرفت تا سرمایه گذاری‌های خود را که درجهت تامین مخارج طرح‌های در حال تکمیل انجام داده بود متوقف کند، این تصمیم در فعالیت ۳ ماه دوم سال جاری تاثیر بسیاری دارد.
طبق اظهارات این شرکت ممکن است این وضعیت تا پایان سال ۲۰۲۰ به همین شکل باقی بماند از این رو ممکن است قیمت برخی از محصولات هم ۲۵ درصد کاهش را به دنبال داشته باشند. طبق گزارشی که این شرکت منتشر کرده است، ۹۵۰ میلیون ریال در ۳ ماه ابتدای سال جاری زیان دیده است این در حالیست که در سه ماه ابتدای سال گذشته زیان این شرکت ۷۹۰ میلیون ریال بود.

طبق گفته تحلیلگران، سود خالص این شرکت پتروشیمی بزرگ در سال گذشته میلادی برابر با ۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال بوده است که با گزارشات تحلیلی ۳ ماه ابتدای سال جاری مقایسه شده و نسبت به پیش بینی تحلیلگران این شرکت زیان بسیار بیشتری را دیده است . به دنبال این زیان، سود سهام این شرکت پتروشیمی ۱ درصد کاهش پیدا کرد.

منبع: نیپنا

اشتراک گذاری