نقش مهم صنعت پتروشیمی در توسعه و گسترش کشور

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از آیتک ‌پلیمر: طبق گفته نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران؛ صنعت پتروشیمی در میان سایر منابع میتواند سبب توسعه و گسترش صادرات غیرنفتی کشورشود. اگربخش گاز کشور را وارد صنعت پتروشیمی کنیم میتوانیم به سودآوری و بازده بالایی در بخش اقتصادی برسیم. البته لازم به ذکراست که برای […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از آیتک ‌پلیمر: طبق گفته نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران؛ صنعت پتروشیمی در میان سایر منابع میتواند سبب توسعه و گسترش صادرات غیرنفتی کشورشود. اگربخش گاز کشور را وارد صنعت پتروشیمی کنیم میتوانیم به سودآوری و بازده بالایی در بخش اقتصادی برسیم. البته لازم به ذکراست که برای توسعه و رشد این بخش باید از نیروهای متخصص و تحصیل کرده استفاده کنیم.
وی در ادامه عنوان کرد: بخش بزرگی از صادرات کشور به عهده صنعت پتروشیمی است. زیرا این صنعت برخلاف صنایع دیگر وارد رکود و بی ثباتی بازار نخواهد شد، در ادامه عنوان کرد: در بخش پتروشیمی بیشتر تمرکز ما روی افزایش تولید و افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی است. ما باید در این بحران ناشی از بیماری کووید ۱۹، بی ثباتی بازار نفت و فرآورده‌های نفتی خام فروشی مواد را کاهش دهیم و ارزش افزوده را بالا ببریم تا بتوانیم صنعتی پایدار را داشته باشیم ، از طرفی دیگر باعث افزایش اشتغال‌زایی در بخش پتروشیی کشور شویم.

منبع: آیتک پلیمر

اشتراک گذاری