شکست غول‌های نفتی در برابر کرونا

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تی‌نیوز: طی بحران ناشی از بیماری کووید ۱۹ شرکت‌های نفتی و گازی جهان ۱۲ درصد از تولیدات خود را در ۳ ماه دوم سال جاری کاهش دادندو این کاهش تولید در ۱۷ سال اخیر بی سابقه بوده است. افزایش تولید و عرضه و کاهش تقاضا منجر به بی ارزش […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تی‌نیوز: طی بحران ناشی از بیماری کووید ۱۹ شرکت‌های نفتی و گازی جهان ۱۲ درصد از تولیدات خود را در ۳ ماه دوم سال جاری کاهش دادندو این کاهش تولید در ۱۷ سال اخیر بی سابقه بوده است. افزایش تولید و عرضه و کاهش تقاضا منجر به بی ارزش شدن نفت و فرآورده‌های نفتی در بازار جهانی شده است.

۴ شرکت بزرگ تولیدکننده نفت و گاز در جهان در طی هفته‌های اخیر تولیدات نفتی خود را کاهش دادند. برنارد لونی، مدیرعامل شرکت BP اعلام کرد: تولید شرکت در ۳ ماه دوم سال جاری کاهش خواهد یافت و معلوم نیست این بی‌ثباتی بازار جهانی تا کی ادامه پیدا کند.

این شرکت تولیدات نفت خود را به ۷۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد که نسبت به سال گذشته، تولیدات این شرکت ۱۴ درصد افت داشته است. همچنین تولیدات نفتی خود را در سایر کشورهای عضو و غیر عضو اوپک به دنبال کاهش تقاضا در بازار جهانی کاهش داد..
جسیکا اوهل، مدیرمالی شرکت رویال داچ اعلام کرد: این کاهش تولیدات ناشی از کمبود فضای ذخیره‌سازی هم میتواند باشد. شرکت های اکسون موبیل، شورون نیز تولیدات خود را به ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دادند.

منبع: تی‌نیوز

اشتراک گذاری