داروهای موثر در درمان کرونا

داروهای تازه معرفی شده برای ویروس کرونا و تاثیرگذاری و بهبودبخشی این داروها

به گزارش شیمی‌نیوز: داروهایی که تا به امروز روی این ویروس تاثیر مثبتی داشته‌اند معرفی شدند.این داروها تا درصد بسیار زیادی منجر به بهبودی بیماران کرونایی می‌شوند.

۱- رمدسیویر: دارویی که در درمان بیماری ابولا مورد استفاده قرار گرفت و دانشمندان از آن امروزه برای درمان بیماری کرونا استفاده می‌کنند. البته این دارو نتایج اثر بخش و خوبی را روی بیماران داشته است.
به گفته دانشمندان و پژوهشگران، این دارو اکنون وارد فاز ۳ شده که اگر این مرحله را هم با درستی پشت سر بگذارد می‌تواند به عنوان داروی درمانی کرونا مورد استفاده قرار بگیرد.

۲-کلروکین: یکی از قوی‌ترین داروها برای مبارزه با کرونا است، دارویی که در کشور چین مورد استفاده قرار گرفت و نتایج امیدوارکننده‌ای را به دنبال داشته، این دارو در بدو ورود به بدن به سمت ریه بیمار رفته و این بخش را از هجوم ویروس در امان نگه می‌دارد، این دارو قبلا برای درمان بیماری مالاریا استفاده می‌شد.

۳- دارو galdesivir : این دارو اثر بخشی بسیار بالایی روی ویروس کرونا دارد. از این دارو برای درمان بیماری ابولا و زیکا استفاده می‌شد، زمانی که دارو وارد بدن فرد بیمار شود از تکثیر و رشد ویروس در بدن جلوگیری می‌کند.

۴- توسیلیزومب: از این دارو برای درمان بیماران حاد کرونایی استفاده می‌کنند که خوشبختانه نتایج خوب و امیدوارکننده‌ای را به همراه داشته است. این دارو منجر به قطع تب و سرفه فرد بیمار می‌شود، در گذشته از این دارو برای درمان رماتیسم‌های بسیار قوی استفاده می‌شد.

۵-  دارو hrsACE2 : این دارو به سرعت در برابر بیماری کرونا وارد عمل می‌شود و در همان بدو ورود به بدن، ویروس را مورد هدف و حمله خود قرار می‌دهد. تاکنون طی تحقیقاتی که انجام شده نتایج امیدوارکننده‌ای را به دنبال داشته است.

علاوه بر داروهایی که ذکر شد داروهای بسیاری تاکنون مورد آزمایش بالینی قرار گرفته است. اما بیشترین اثربخشی و تاثیرگذاری روی فرد بیمار را این داروها داشته‌اند .

اشتراک گذاری