ضربه سنگین کرونا به کشورنفت‌خیز قزاقستان

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: تولید نفت در کشور نفت‌خیز قزاقستان به کمتر از ۱.۷ میلیون بشکه در روز رسید. طبق گزارشات اویل پرایس؛ به دنبال مبتلا شدن تعداد بسیاری از کارکنان میدان‌های نفتی کشور تولیدات نفت کاهش پیداکرد. بزرگترین میدان نفتی قزاقستان، تنگیز نام دارد که روزانه ۶۰۰ میلیون بشکه بیشتر تولید […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: تولید نفت در کشور نفت‌خیز قزاقستان به کمتر از ۱.۷ میلیون بشکه در روز رسید.

طبق گزارشات اویل پرایس؛ به دنبال مبتلا شدن تعداد بسیاری از کارکنان میدان‌های نفتی کشور تولیدات نفت کاهش پیداکرد. بزرگترین میدان نفتی قزاقستان، تنگیز نام دارد که روزانه ۶۰۰ میلیون بشکه بیشتر تولید ندارد، به دنبال تصمیمی که اوپک پیرامون کاهش تولیدات نفتی کشورهای عضو و غیرعضو گرفته است، قزاقستان روزانه ۴۰۰ هزار بشکه از تولیدات نفتی خود را باید کاهش دهد.
بیشتر کاهش تولید نفت این کشورهم مربوط به میدان نفتی تنگیز، میدان دریایی کاشاگان در دریای خزر است، اپراتورهای شرکت کاشاگان شرکت‌های شل، اکسون و اپراتور میدان نفتی تنگیز هم شرکت چورون است .

این مجموعه از میادین نفتی سال گذشته ۵۴۲ هزار بشکه در روز تولید داشت. بریتیش پترولیوم و شرکایش حالا لازم است این رقم را ۷۵ تا ۸۰ هزار بشکه در روز پایین بیاورند تا به سهمیه تولید این کشور طبق قرارداد کاهش تولید اوپک و متحدانش که ۱۶۴ هزار بشکه در روز است برسند.

 

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری