هشدار ونزوئلا به آمریکا پیرامون نفتکش‌های ایرانی

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل درباره هرگونه مزاحمت از سوی آمریکا برای نفت‌کش‌های حامل بنزین ایران هشدار داد. ساموئل مونکادا اظهار کرد: امروز ما شورای امنیت و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل را از تهدید ایالات متحده برای استفاده […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل درباره هرگونه مزاحمت از سوی آمریکا برای نفت‌کش‌های حامل بنزین ایران هشدار داد.
ساموئل مونکادا اظهار کرد: امروز ما شورای امنیت و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل را از تهدید ایالات متحده برای استفاده قریب‌الوقوع از زور نظامی علیه کشتی‌های حامل بنزین ایران مطلع کرده‌ایم. وی در ادامه عنوان کرد چنین اقدامی به موجب قوانین بین‌المللی اقدام جنگی خواهد بود.
طبق گزارشات منتشر شده، تفتکش‌های ایرانی تا روز یکشنبه وارد آب‌های ونزوئلا خواهند شد، البته نفتکش فورچون روز جمعه به دریای کارائیب رسیده ولی ۴ نفتکش دیگر تا روز یکشنبه به دریای کارائیب خواهند رسید.
در این بین مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده‌اند که هرگونه مزاحمتی برای نفتکش‌های ایرانی با واکنش شدید و مقابله‌ به مثل از سوی ایران مواجه خواهد شد. روز پنج‌شنبه «جاناتان راث هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که این وزارتخانه از هرگونه‌ برنامه‌ای برای توقیف‌، تجسس یا انهدام نفتکش‌های ایرانی که در راه ونزوئلا هستند، کاملاً بی‌اطلاع است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری