ریزش ۲۵ هزار واحدی شاخص بورس کشور

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: در اولین روز هفته ۳ خرداد ماه، بازار بورس کشور ریزش چشمگیری داشته است، امروز بورس کشور در حالی به پایان رسید که با ۲۵ هزار واحد افت به رقم ۹۶۱ هزار و ۳۳۷ واحد رسید. در بازار بورس کشور امروز ۸۶۷ هزار معامله به ارزش ۶۸ هزار […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: در اولین روز هفته ۳ خرداد ماه، بازار بورس کشور ریزش چشمگیری داشته است، امروز بورس کشور در حالی به پایان رسید که با ۲۵ هزار واحد افت به رقم ۹۶۱ هزار و ۳۳۷ واحد رسید.
در بازار بورس کشور امروز ۸۶۷ هزار معامله به ارزش ۶۸ هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال انجام شد، هم‌چنین شاخص کل فرابورس کشور هم با ۹۰ واحد کاهش به رقم ۱۱ هزار و ۲۲ واحد رسید، در بازار فرابورس کشورهم ۶۹۷ هزار معامله به ارزش ۴۴ هزار و ۹۹ میلیارد ریال انجام شد.

سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید نیروی برق دماوند، بانک دی، سیمان لار سبزوار و زرین معدن آسیا از پربازدیدترین‌های فرابورس کشور بودند.
در بورس کشور هم صنایع پروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گلگهر، مخابرات ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و مخرب را داشته‌اند.
همچنین بانک‌های ملت و تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران هم از پربازدیدترین‌ها در بورس کشور بودند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری