ضرر ۲۰ میلیاردی ۱۲ شرکت بزرگ نفتی جهان

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: ۱۲ شرکت بزرگ نفتی جهان در سه ماه نخست سال ۲۰ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند، درحالی که سود سال ۲۰۱۹ این شرکت‌ها چیزی حدود ۲۳ میلیارد دلار بوده است. شرکت‌های اکسون موبیل، شورون، هالیبرتون، فیلیپس، بیکرهیوز، شلوم‌برگر، شل، انی، اکوئینور، بی پی، توتال، روسنفت از جمله غول‌های بزرگ […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: ۱۲ شرکت بزرگ نفتی جهان در سه ماه نخست سال ۲۰ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند، درحالی که سود سال ۲۰۱۹ این شرکت‌ها چیزی حدود ۲۳ میلیارد دلار بوده است.
شرکت‌های اکسون موبیل، شورون، هالیبرتون، فیلیپس، بیکرهیوز، شلوم‌برگر، شل، انی، اکوئینور، بی پی، توتال، روسنفت از جمله غول‌های بزرگ نفتی هستند که به دلیلی بحران ناشی از بیماری کرونا که سرتاسر جهان را گرفته، ضرر بسیاری کرده‌اند. درآمد این شرکت‌های بزرگ نفتی در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

به دنبال بحران کرونا در جهان، بیشتر شرکت‎‌های نفتی ضرر بسیاری دیده‌اند. بزرگترین ضرر را هم شرکت نفتی بیکرهیوز داشته، حدود ۱۰ میلیار دلار که در سه ماهه اول سال گزارش شد. شرکت آمریکایی اکسون موبیل هم بیشترین ضرر خود را از سال ۱۹۹۹ تاکنون داشته است. شرکت شل با اشاره به این که پاندمی ویروس کرونا جهان و صنعت نفت را برای همیشه تغییر خواهد داد، برای نخستین بار از زمان جنگ جهانی دوم، در اواخر آوریل پرداخت سود نقدی به سهامداران را به منظور حفظ نقدینگی و ارزش در شرایط به شدت مبهم اقتصادکلان کاهش داد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری