کاهش تولید نفت، شرکت رزنفت روسیه

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شرکت رزنفت روسیه به دلیل نداشتن نفت خام کافی برای مشتریان خود که قرار داد بلند مدت داشته اند، به ناچار ارسال محموله‌های نفتی خود را به گلنکور و ترافیگورا پایین آورد. شرکت رزنفت طی بیانیه‌ای به وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: کاهش تولید نفت تا پایان سال […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شرکت رزنفت روسیه به دلیل نداشتن نفت خام کافی برای مشتریان خود که قرار داد بلند مدت داشته اند، به ناچار ارسال محموله‌های نفتی خود را به گلنکور و ترافیگورا پایین آورد. شرکت رزنفت طی بیانیه‌ای به وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: کاهش تولید نفت تا پایان سال ۲۰۲۰ ، برای شرکت بسیار سخت است، این شرکت به دنبال تصمیم اوپک تولیدات نفتی خود را کاهش داد ولی همچنان به تعهدات خود در مقابل مشتریان خارجی پایبند است. رزنفت با مشکل مواجه شده است. آنها باید نفت در اختیار پالایشگاه ها و خریداران بلندمدت خود قرار دهند و هیچ منبعی ندارند. مدیرعامل رز نفت که یکی از که یکی از متحدان نزدیک پوتین است، با طرح کاهش تولید نفت و فرآورده‌های نفتی به شدت مخالف بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که تصمیم گیرنده نهایی در این موضوع است، طی مکالمه تلفنی که با امیر قطر در روزهای گذشته داشته است، اظهار کرد که تولیدات نفتی همچنان در سطح پایین خود باقی خواهد ماند تا بازار نفت متعادل شود و به ثبات برسد.  عربستان سعودی پیشنهاد تمدید قرارداد کاهش تولید را تا ماه دسامبر داده است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری