همکاری چین و اوپک برای ثبات بازار نفت جهانی

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: ژانگ جیانگ هو، مدیر اداره ملی انرژی چین، و هیئت همراهش، به همراه وانگ قون، نماینده دائم چین در سازمان ملل، ۱۴ ماه مه (۲۵ اردیبهشت‌ماه)، در نشست با محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک و هیئتی از اوپک که از طریق وبینار برگزار شد، درباره نشست پیشین اوپک […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: ژانگ جیانگ هو، مدیر اداره ملی انرژی چین، و هیئت همراهش، به همراه وانگ قون، نماینده دائم چین در سازمان ملل، ۱۴ ماه مه (۲۵ اردیبهشت‌ماه)، در نشست با محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک و هیئتی از اوپک که از طریق وبینار برگزار شد، درباره نشست پیشین اوپک گفت‌وگو کردند.

در این نشست بر ثبات بازار جهانی نفت و تنظیم آن بسیار تاکید شد. پیش از این نیز بارکیندو و مقام‌های چینی در ماه اکتبر ۲۰۱۹ ملاقات کرده بودند. در نشست پیشین چین و اوپک نیز بر اهمیت همکاری‌های بین دو طرف و ادامه گفت‌وگوهای دوجانبه تأکید شده بود. بارکیندو با اشاره به تصمیم‌های اخذشده در نشست اوپک در ماه آوریل گفت که همه‌گیری ویروس کرونا فرصتی را برای تقویت بیشتر روابط فراهم کرده است و بر آثار مثبت جهانی‌سازی تأکید کرد.

ژانگ جیانگ هو، مدیر اداره ملی انرژی چین نیز در این نشست گفت: چین هم‌اکنون در مسیر بهبود قرار دارد و امیدوار است به‌زودی الگوهای پیشین مصرف انرژی خود را دوباره به‌دست آورد که این موضوع به حمایت از صنعت نفت کمک خواهد کرد.

وی افزود: چین برای همکاری با اوپک برای برقراری ثبات جهانی صنعت نفت و تضمین امنیت انرژی آینده جهان و تسهیل انتقال انرژی آماده است.

منبع: شانا

اشتراک گذاری