برپایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی در شیراز

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از برنا: مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس اعلام کرد؛ در هفته اول تیرماه و به مدت ۴ روز این نمایشگاه در شیراز برگزار می‌شود. موقعیت جغرافیایی، جمعیتی، اقتصادی استان فارس و از طرف دیگر، استراتژیک بودن این استان به دلیل اینکه در مسیر عسلویه و پارس جنوبی قرار دارد منجر […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از برنا: مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس اعلام کرد؛ در هفته اول تیرماه و به مدت ۴ روز این نمایشگاه در شیراز برگزار می‌شود.
موقعیت جغرافیایی، جمعیتی، اقتصادی استان فارس و از طرف دیگر، استراتژیک بودن این استان به دلیل اینکه در مسیر عسلویه و پارس جنوبی قرار دارد منجر شده تا ۴ خط لوله گاز از این استان بگذرد.
سید محمود موسوی در ادامه عنوان کرد: وجود مواد اولیه صنایع پایین دستی، صنایع گاز و پتروشیمی و همچنین حضور میادین نفتی سروستان، سعادت آباد، خشت و کنارتخته و فعالیت شماری از شرکت های بزرگ پالایشی، پتروشیمی و صنایع شیمیایی هم باعث شده تا این استان در کشور به قطب مهم صنایع نفت و گاز تبدیل شود. البته وجود جاذبه‌های گردشگری و اماکن تفریحی و فرهنگی این استان هم بی تاثیر در این موضوع نیست.
استان فارس بزرگترین سایت نمایشگاهی جنوب کشور را در شهر شیراز دارد، به طوری‌که تا به امروز بیش از ۷۰۰ نمایشگاه عمومی و تخصصی در این سایت برگزار شده است که با استقبال خوبی از جانب مردم و مسئولین روبه‌رو شد.
موسوی در ادامه اشاره کرد به این موضوع که در این نمایشگاه علاوه بر شرکت‌های داخلی شرکت‌های خارجی هم حضور خواهند داشت. اما با توجه به بحران ناشی از شیوع بیماری کرونا که سراسر جهان را در بر گرفته است و منجر به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی شده، این نمایشگاه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و مجوزهای لازم از سازمان بهداشت و مقامات مربوطه برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه استفاده از ماسک و محلول‌های ضد‌عفونی کننده فراهم شده و تمامی غرفه داران ضمن رعایت فاصله اجتماعی باید نکات بهداشتی را هم رعایت کنند.
طبق گفته‌های مجری چهاردهمین نمایشگاه پتروشیمی : هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از تولیدکنندگان داخلی و مطرح کردن برندهای مختلف در زمینه پتروشیمی و نفت کشور است. وی در ادامه عنوان کرد؛ با برپایی این نمایشگاه فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری بسیاری به وجود خواهد آمد و شرکت‌های پتروشیمی پایین دست و بالا دست می‌توانند دانش و سرمایه خود را با دیگر شرکت‌ها به اشتراک بگذارند و یک تعامل و مشارکتی بین صادرکننده، تولیدکننده، سرمایه‌گذار برقرار کنند.
وی در آخر عنوان کرد در کنار برگزاری این نمایشگاه برنامه‌های دیگری چون همایش، سمینار و ورک شاپ‌های آموزشی، پنل تخصصی مدیران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، برگزاری نشست‌های B۲B بین مشارکت کنندگان، هیئتهای تجاری خارجی و متخصصان و نشست تخصصی بین رایزنان تجاری و وابستگان تجاری مشارکت کنندگان در نمایشگاه در دستورکار قرار گرفته اند.

منبع: برنا

اشتراک گذاری