شرکت نفتی آمریکا اعلام ورشکستگی کرد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: به دلیل بحرانی که بیماری کرونا برای بازارهای جهانی بوجود آورده است بسیاری از شرکت‌های نفتی آمریکا در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند و از دولت تقاضای حمایت کردند اما با وجود حمایت دولت از این شرکت‌ها بعضی از آن‌ها در حال تصمیم گیری هستند که خود را ورشکسته […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: به دلیل بحرانی که بیماری کرونا برای بازارهای جهانی بوجود آورده است بسیاری از شرکت‌های نفتی آمریکا در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند و از دولت تقاضای حمایت کردند اما با وجود حمایت دولت از این شرکت‌ها بعضی از آن‌ها در حال تصمیم گیری هستند که خود را ورشکسته اعلام کنند. تنها دلیل این کار ناتوانی در پرداخت بدهی و هزینه‌های سنگین آنهاست، با وجود تعدیل نیرو، توقف فعالیت میادین و دکل‌های مختلف نفتی باز هم نتوانستند مقدار هزینه‌های خود را از درآمد کمتر کنند و به ناچار اعلام ورشکستگی خواهند کرد.

شرکت چساپیک انرژی که یکی از بزرگترین شرکت‌های نفت و گاز آمریکا است به دنبال بدهی‌های اعلام شده و رکود شدید بازار جهانی اعلام ورشکستگی کرد. این شرکت توسط  آبری مک کلندون تاسیس شد که خود رد سال ۲۰۱۶ در اثر سانحه رانندگی جتن خود را از دست داد، از یک شرکت کوچک در جست و جوی نفت به بزرگترین شرکت تولید نفت و گاز آمریکا تبدیل شده است.
اعلام ورشکستگی شرکت چساپیک در دادگاه ورشکستگی آمریکا در منطقه جنوبی ایالت تگزاس بزرگترین ورشکستگی ثبت شده از یک تولید کننده نفت و گاز در آمریکا از سال ۲۰۱۵ تا حالاست.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری