سایه سنگین کرونا بر تولید صنایع پلیمری اروپا درسال ۲۰۲۰

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از نیپنا: همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا با اینکه تمامی‌بازارهای جهانی را تحت تاثیر خود قرار داده است اما بیشتر از همه بازار پلیمر و پلاستیک اروپا را تحت تاثیر خود گذاشته است. برآوردهای موسسه آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد: تولید پلیمرهای قابل استفاده در پلاستیک‌های مورد استفاده در صنایع بسته‌بندی در سال […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از نیپنا: همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا با اینکه تمامی‌بازارهای جهانی را تحت تاثیر خود قرار داده است اما بیشتر از همه بازار پلیمر و پلاستیک اروپا را تحت تاثیر خود گذاشته است. برآوردهای موسسه آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد: تولید پلیمرهای قابل استفاده در پلاستیک‌های مورد استفاده در صنایع بسته‌بندی در سال جاری به شدت تحت تاثیر آثار منفی بیماری کرونا قرار گرفته است به طوری که عرضه‌ی این بخش از محصولات کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

تولید پلی‌وینیل کلراید (پی‌وی‌سی) در سال جاری نسبت به سال گذشته۲۰۱۹ حدود ۵۰۰ هزار تن کاهش پیدا کرد، به دنبال آن تولید پلی‌کربنات سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۵ درصد با کاهش روبه‌رو شده است. طبق گفته‌های رابرت سیرل، تحلیلگر بازارهای پتروشیمی: کاهش تقاضا در این بخش از بازار در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است، اما در ماه آوریل سیاه شاهد کاهش ۷۰ درصدی این محصولات در بازار کشورهای فرانسه، ایتالیا، انگلیس و کاهش ۴۰ درصدی در کشور آلمان بودیم.

انتظار می‌رود تولید محصول پی‌وی‌سی در ماه ژوئیه اندکی بهبود یابد، اما با توجه به بالا بودن سطح ذخیره‌سازی‌ها چشم‌اندازها همچنان با تردید روبه‌رو خواهد بود.

 

منبع: نیپنا

اشتراک گذاری