بازار نفت هنوز در وضعیت قرمز است

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: دبیرکل اوپک و وزیر انرژی امارات متحده عربی عنوان کردند با وجود تصمیمات اوپک مبنی بر کاهش تولیدات نفتی کشورهای عضو و غیرعضو، هنوز درباره‌ی آینده بازار جهانی نفت نگرانی‌هایی وجود دارد و با این حال هنوز بازار جهانی تعادل و ثبات خود را پیدا نکرده است. محمد بارکیندو، […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: دبیرکل اوپک و وزیر انرژی امارات متحده عربی عنوان کردند با وجود تصمیمات اوپک مبنی بر کاهش تولیدات نفتی کشورهای عضو و غیرعضو، هنوز درباره‌ی آینده بازار جهانی نفت نگرانی‌هایی وجود دارد و با این حال هنوز بازار جهانی تعادل و ثبات خود را پیدا نکرده است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در وبیناری که از سوی شورای کسب و کار کانادا-امارات متحده عربی برگزار شده بود اظهار کرد: اگرچه هنوز نتوانستیم شرایط بحرانی ناشی از تاثیرات بیماری کرونا بر بازار جهانی نفت را پشت سر بگذاریم و آن را مهار کنیم اما با این حال توانستیم بین ملت‌های مختلف پیرامون کاهش تولیدات نفتی اتحاد بودجود آوریم. کشور امارات متحده عربی که سومین تولید کننده نفت اوپک است در راستای تصمیم اوپک و به منظور کاهش مازاد نفت در بازار جهانی روزانه ۱۰۰ هزار بشکه از تولیدات نفتی خود را کاهش داد، اما کسی پیش بینی نمی‌کرد با این مقدار کاهش تولیدات نفتی بازار جهانی کمی متعادل شود.

 

منبع: ایسنا 

اشتراک گذاری