محبوب‌ترین منابع انرژی برای مصرف‌کنندگان جهان

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت BP که سالانه گزارشاتی از میزان انرژی مصرفی در جهان تهیه می‌کند در گزارشی عنوان کرد سهم سوخت‌های فسیلی در سال گذشته حدود ۸۴ درصد انرژی مصرفی در جهان بوده است. در سال ۲۰۱۹ شاهد رشد ۱.۳ درصدی مصرف سوخت‌های فسیلی بودیم درحالی که در سال گذشته […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت BP که سالانه گزارشاتی از میزان انرژی مصرفی در جهان تهیه می‌کند در گزارشی عنوان کرد سهم سوخت‌های فسیلی در سال گذشته حدود ۸۴ درصد انرژی مصرفی در جهان بوده است. در سال ۲۰۱۹ شاهد رشد ۱.۳ درصدی مصرف سوخت‌های فسیلی بودیم درحالی که در سال گذشته ۲۰۱۸ این نرخ رشد حدود ۲.۸ درصد بود.

اما با وجود این شرایط همچنان نفت بیشترین سهم بازار انرژی را به خود اختصاص داده است. سهم نفت از بازار انرژی حدود ۳۳ درصد، گاز طبیعی۲۴ درصد، زغال سنگ ۲۷ درصد، نیرو آب ۶ درصد، تجدید پذیرها ۵درصد و نیرو هسته‌ای هم ۴ درصد بازار انرژی را به خود اختصاص داده‌اند. در این بین حدود سه چهارم از انرژی مصرفی در جهان مربوط به چین، هند و اندونزی است و در مقابل آمریکا و آلمان بزرگترین کاهش را دارند.

طبق گزارشات منتشر شده از این شرکت، میزان تولید دی اکسید کربن برای چهارمین سال متوالی باز هم رکورد زد. از زمان مذاکرات روتکل کیوتو در سال ۱۹۹۷ میزان تولید این گاز در جهان حدود ۵۰ درصد رشد داشته است. بر اساس گزارش اویل پرایس، مصرف انرژی هسته ای با سریعترین روند از سال ۲۰۰۴ رشد کرد و چین و ژاپن بزرگترین مشارکت را در افزایش آن داشتند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری