نخستین تانکر حامل نفت آمریکا در لیتوانی لنگر انداخت

به گزارش شیمی‌‌نیوز به نقل از ایرنا: شرکت بل نفت‌خیم بلاروس طی بیانیه‌ای اعلام کرد؛ نفتکشی که حامل ۷۷ هزار تن نفت آمریکا است در بندر کلایپدیا در لیتوانی لنگر انداخت. قرار بر این است تا این محموله با قطار به پالایشگاه نفت نووپلوتسکی بلاروس منتقل شود. شرکت بل نفت‌خیم اعلام کرد: این ۱۲ محموله […]

به گزارش شیمی‌‌نیوز به نقل از ایرنا: شرکت بل نفت‌خیم بلاروس طی بیانیه‌ای اعلام کرد؛ نفتکشی که حامل ۷۷ هزار تن نفت آمریکا است در بندر کلایپدیا در لیتوانی لنگر انداخت. قرار بر این است تا این محموله با قطار به پالایشگاه نفت نووپلوتسکی بلاروس منتقل شود.

شرکت بل نفت‌خیم اعلام کرد: این ۱۲ محموله نفتی است که در سال جاری از سایر منابع وارد بلاروس شده است. رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو در دیداری که با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا داشت از همکاری کشورهای آمریکا و بلاروس در زمینه انرژی استقبال فراوانی کرد. لوکاشنکو، مسکو را متهم کرد که قصد دارد از صادرات نفت به عنوان اهرم فشار بر بلاروس استفاده کرده و آن کشور را وادار به ادغام در اقتصاد روسیه کند.

بلاروس از لحاظ نفتی به کشور روسیه وابسته است، مسکو نفت خود را هم با تخفیف به این کشور می‌فروشد اما در ماه‌های اخیر بر سر قیمت فروش به اختلافاتی برخوردند به همین دلیل روسیه صادرات نفت خود را به این کشور کاهش داد. بلاروس به ناچار در ماه‌های اخیر از نروژ، جمهوری آذربایجان و عربستان سعودی نفت وارد کرده است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری