احتمال تسهیل کاهش عرضه نفت تولیدکنندگان اوپک پلاس از اوت

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: به گفته تحلیلگران افزایش قیمت نفت نسبت به ماه‌های اخیر و همچنین افزایش میزان تقاضا نفت در بازار جهانی، اوپک پلاس و روسیه را مجاب می‌کنند تا در ماه اوت میزان کاهش تولیدات نفتی را کمی تسهیل کنند. البته تاکنون هیچ تصمیم قطعی دراین باره گرفته نشده است. اما […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: به گفته تحلیلگران افزایش قیمت نفت نسبت به ماه‌های اخیر و همچنین افزایش میزان تقاضا نفت در بازار جهانی، اوپک پلاس و روسیه را مجاب می‌کنند تا در ماه اوت میزان کاهش تولیدات نفتی را کمی تسهیل کنند. البته تاکنون هیچ تصمیم قطعی دراین باره گرفته نشده است. اما طبق پیش بینی‌های انجام شده اگر روند تقاضا و افزایش قیمت نفت به همین ترتیب پیش برود بعید است، که میزان کاهش تولیدات نفتی اوپک بیش از این افزایش پیدا کند.

نشست بعدی اوپک در ۲۵تیرماه برگزار می‌شود و پاسخ تمامی این حدس و گمان‌ها داده خواهد شد.عربستان و روسیه باید عملکرد متعادل‌کننده‌ای برای افزایش قیمت نفت به‌منظور تأمین نیازهای بودجه‌ای خود انجام دهند و از طرفی باید از بالا رفتن بیش از حد قیمت‌ها جلوگیری کنند تا مانع تولید دوباره نفت خام شیل آمریکا شوند.

 

منبع: شانا

اشتراک گذاری