سقوط قیمت نفت ۲۲ میلیارد دلار از ارزش شرکت شل کم کرد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شیوع بیماری کرونا آثار منفی بر بازارهای جهانی گذاشت و موجب رکود و بی ثباتی بازارها در سراسر جهان شد. به دنبال آن بسیاری از شرکت‌های نفتی به منظور کاهش هزینه‌های جانبی خود بسیاری از کارکنان خود را اخراج کردند تا بتوانند مانع از ورشکستی شرکت شوند، اما […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شیوع بیماری کرونا آثار منفی بر بازارهای جهانی گذاشت و موجب رکود و بی ثباتی بازارها در سراسر جهان شد. به دنبال آن بسیاری از شرکت‌های نفتی به منظور کاهش هزینه‌های جانبی خود بسیاری از کارکنان خود را اخراج کردند تا بتوانند مانع از ورشکستی شرکت شوند، اما این کاهش هزینه‌ها تاجایی که باید پاسخگو باشد، نبود. سقوط قیمت نفت، کاهش میزان تقاضا، کاهش تولید و عرضه نفت به بازار جهانی و افزایش مازاد نفت همه و همه منجر شد تا از ارزش شرکت‎‌ها کاسته شود.

رویال داچ شل هم یکی از شرکت‌هایی است که به دنبال کاهش ارزش نفت در بازار جهانی درآمدش کاهش پیدا کرد. در گزارش اخیری که این شرکت منتشر کرده اعلام کرد؛ ۲۲ میلیارد دلار از ارزش شرکت کاسته شده و تنها دلیل این کاهش ارزش افت قیمت نفت در بازار جهانی بوده است. تحلیلگران شل پیش بینی کرده‌اند که قیمت نفت در سال جاری به ۴۰ دلار به ازای هر بشکه خواهد رسید و در بلند مدت این ارزش به ۶۰ دلار هم می‌رسد.

شرکت شل در سه ماهه اول سال جاری میلادی برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم سوددهی خود را پایین آورد تا در این شرایط بی ثبات اقتصادی، نقدینگی و ارزش خود را حفظ کند. این شرکت بزرگ نفتی پیش بینی خود از قیمت نفت را پایین آورده و گزارش یک ضرر و زیان بزرگ را در سه ماهه دوم داده است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری