پیش‌بینی آرامکو از میزان مصرف نفت تا پایان امسال

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: رئیس و مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی اظهار کرد که با بهبود تقاضا نفت در روزهای اخیر پیش بینی می‌شود که تا پایان سال ۲۰۲۰ میزان تقاضا نفت در بازار جهانی به ۹۰ میلیون بشکه در روز برسد. در کنفرانسی که امسال به صورت مجازی برگزار شد امین ناصر عنوان کرد: […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: رئیس و مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی اظهار کرد که با بهبود تقاضا نفت در روزهای اخیر پیش بینی می‌شود که تا پایان سال ۲۰۲۰ میزان تقاضا نفت در بازار جهانی به ۹۰ میلیون بشکه در روز برسد. در کنفرانسی که امسال به صورت مجازی برگزار شد امین ناصر عنوان کرد: سال ۲۰۲۰ بدترین دوران برای تمامی بازارهای جهانی بوده است در این میان صنعت نفت بیشترین آسیب را دیده، کشورهایی که از لحاظ درآمد وابسته به نفت هستند دچار بحران اقتصادی شدیدی شدند. در اوایل شیوع بیماری کرونا قیمت نفت تگزاس یه منفی ۴۰ دلار رسیده بود اما اکنون شاهد قیمت ۴۰ دلاری هر بشکه نفت تگزاس هستیم، اگر شرایط افزایش ارزش نفت به همین صورت پیش برود ما باید به نیمه دوم سال خوش بین باشیم.

اس اند پی گلوبال پلاتس پیش بینی کرده است که تقاضا نفت در مقایسه با سال گذشته حدود ۸ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است . مدیرعامل آرامکو  عنوان کرد: در بخش پایین دست به دلیل لغو محدودیت‌ها و بازگشت به شرایط عادی، تقاضا برای بنزین و سوخت‌های دیزلی به سطح قبل از کرونا بازگشته است.

منبع: ایسنا 

اشتراک گذاری