ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خودکفا شد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: مدیرعامل هلدینگ انرژی‌گستر سینا عنوان کرد ؛ ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خود توانسته به خودکفایی برسد و دیگر برای تعمیرات دکل‌های حفاری شناور خود نیازی به نیروها و علم خارج از کشور ندارد. این نوع دکل‌ها وزنی معادل ۳۰۰ فوت دارند و نیاز شرکت ملی نفت و فلات قاره […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: مدیرعامل هلدینگ انرژی‌گستر سینا عنوان کرد ؛ ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خود توانسته به خودکفایی برسد و دیگر برای تعمیرات دکل‌های حفاری شناور خود نیازی به نیروها و علم خارج از کشور ندارد. این نوع دکل‌ها وزنی معادل ۳۰۰ فوت دارند و نیاز شرکت ملی نفت و فلات قاره را برای تعمیر چاه‌های میادین نفتی و گازی داخلی یا مشترک و حفاری چاه‌های جدید رفع می‌کند، دکل‌ها توانایی حفاری عمودی و افقی دارند. اوجی در ادامه عنوان کرد: تعمیرات این دکل‌ها هزینه‌ای معادل ۶ میلیون دلار را به همراه دارد که با خودکفایی در این زمینه میلیون‌ها دلار در این صنعت صرفه جویی ارزی می‌شود.

مدیرعامل هلدینگ انرژی‌گستر سینا در نهایت اظهار کرد: نیاز به قطعات تعمیراتی تا پایان سال در کشور تامین شده است و از سال جدید برنامه جدیدی برای تامین این قطعات باید داشته باشیم.

منبع: تسنیم 

اشتراک گذاری