صادرات بنزین انگلیس به آمریکا صفر شد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: صادرات بنزین انگلیس یه آمریکا که در سال گذشته حدود ۱.۸ میلیارد دلار بوده است در سال جاری به صفر رسید. کشور انگلیس هر ساله بنزین به آمریکا صادر میکرد اما در سال جاری از ماه ژوئن طبق گزارشات منتشر شده این میزان صادرات صفر شده است. به […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: صادرات بنزین انگلیس یه آمریکا که در سال گذشته حدود ۱.۸ میلیارد دلار بوده است در سال جاری به صفر رسید. کشور انگلیس هر ساله بنزین به آمریکا صادر میکرد اما در سال جاری از ماه ژوئن طبق گزارشات منتشر شده این میزان صادرات صفر شده است. به دنبال شرایط بحرانی بازارهای جهانی این کشور تصمیم گرفته تا تولیدات نفتی و سوخت خود را بیش از رقیبانش کاهش دهد به همین منظور آمریکا به ناچار بنزین مورد نیاز خود را از کشورهای اروپایی وارد می‌کند.
پالایشگاه‌های انگلیس، بیشتر بنزین کشورهای اروپایی را صادر می‌کنند و تولید مازاد بنزین وارد آمریکا می‌شد. طبق آمار و گزارشات منتشر شده در ماه ژوئن هیچگونه واردات سوختی از جانب انگلیس ثبت نشده است. از جمله پالایشگاه‌های صادر کننده بنزین برای کشور آمریکا می‌توان به پالایشگاه شرکت والرو در پمبروک ولز و پالایشگاههای فاولی اکسون موبیل و لیندسی توتال اشاره کرد.
پالایشگاه‌های کشور هلند هم با افزایش تقاضا در کشور آمریکا صادرات خود را با این کشور از سر گرفتند. اما به گفته ریچارد متیوز، مدیر تحقیقات در شرکت “گیبسون شیپ بروکرز”، مجموع جریان تجارت همچنان ضعیف مانده است و با شرایط کنونی میزان پیشرفت تقاضای نفتی در کشور آمریکا رشد کندی خواهد داشت.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری