طغیان کرونا در پالایشگاه‌های نفت تگزاس

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: با توجه به افزایش شمار مبتلایان و قربانیان شیوع ویروس کرونا در کشور آمریکا، این ویروس به بخش‌های داخلی پالایشگاه‌ها هم نفوذ کرده و تعداد بسیاری از کارکنان را مبتلا کرده است. پالایشگاه گالوستون بی شرکت ماراتون پترولیوم، دومین پالایشگاه بزرگ آمریکا، در تگزاس سیتی اعلام کرده بیش از […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: با توجه به افزایش شمار مبتلایان و قربانیان شیوع ویروس کرونا در کشور آمریکا، این ویروس به بخش‌های داخلی پالایشگاه‌ها هم نفوذ کرده و تعداد بسیاری از کارکنان را مبتلا کرده است. پالایشگاه گالوستون بی شرکت ماراتون پترولیوم، دومین پالایشگاه بزرگ آمریکا، در تگزاس سیتی اعلام کرده بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان به این ویروس مبتلا شده‌اند و در پالایشگاه‌های دیگر هم جواب تست بسیاری از کارکنان مثبت اعلام شد. طی گزارشات منتشر شده در ایالت تگزاس تنها در یک روز شمار مبتلایان به ۲۸۱۳ نفر رسیده که نشان‌دهنده رشد ۴ درصدی تعداد مبتلایان به این بیماری است و از طرفی میزان افرادی که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند هم ۴ درصد رشد داشته است.
اما در هیوستون که مرکز ابتلا به کرونا در تگزاس است اعلام شده، تست ۵۰ نفر از کارکنان پالایشگاه لیوندل بازل اینداستریز مثبت بوده و ۱۷ نفر دیگر که مشکوک به کرونا بودند به قرنطینه رفتند. این پالایشگاه ۲۶۳ هزار و ۷۷۶ بشکه در روز نفت پالایش می‌کند، پالایشگاه دیر پارک رویال داچ شل شمار کارکنان مبتلا این پالایشگاه که با ظرفیت ۲۷۵ هزار بشکه در روز کار می کند، حدود ۳۵۰۰۰ نفر اعلام کردند. شرکت فیلیپ۶۵ و توتال آمریکا هم از ابتلا تعدادی از کارمندانشان به بیماری کرونا گزارش دادند‌.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری