نخستین همایش بین المللی زنجیره ارزش پلی اتیلن با محوریت معرفی تکنولوژی وگریدهای نو و بازارهای کسب و کار

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از پپنا: این همایش در ۱۲ و ۱۳ مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد و اولین همایش مرتبط با پلی‌اتیلن است که در ۶ محور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. بازارهای داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، معرفی تکنولوژی‌های زنجیره پلی اتیلن و صنایع تکمیلی، مزیت‌های رقابتی ایران و بررسی […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از پپنا: این همایش در ۱۲ و ۱۳ مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد و اولین همایش مرتبط با پلی‌اتیلن است که در ۶ محور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. بازارهای داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، معرفی تکنولوژی‌های زنجیره پلی اتیلن و صنایع تکمیلی، مزیت‌های رقابتی ایران و بررسی پیشران‌های صنایع تکمیلی و انواع آن، بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری و چالش‌های پیش رو از جمله عناوینی هستند که در این همایش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
پلی اتیلن یکی از مهم‌ترین اجزای خانواده الفین‌ها می‌باشد که رایج ترین پلاستیک مصرفی در جهان است. میزان عرضه و تقاضا در سه گرید پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سبک خطی است، پیشرفت و توسعه پلی اتیلن در بخش تولید مواد اولیه بسیار مهم است که در این همایش مورد بحث و تحلیل قرار می‌گیرد. امروزه تولید پلیمر در کل کشور حدود ۸ تن می‌باشد که نزدیک به ۶۰ درصد آن برای تولید پلی اتیلن استفاده می‌شود. در این بین پلی‌اتیلن سنگین با ۴۵ درصد بیشترین سهم در تولید و تقاضا بازار را به خود اختصاص داده است اما سهم ایران در تولید پلی‌اتیلن خاورمیانه ۲۰ درصد و در بازارهای جهانی حدود ۴ درصد می باشد.
مرکز پیشرفته توسعه زنجیره ارزش (VCDC) و شرکت همایش سازان امروز مجری و برگزار کننده این همایش زنجیره ارزش پلی‌اتیلن هستند که با توجه به شیوع ویروس کرونا پیش بینی می شود این همایش به صورت آنلاین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

منبع: پپنا

اشتراک گذاری