دست‌های پنهان امارات در محاصره نفت لیبی

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: شرکت نفت لیبی، دولت امارات را به دلیل مداخله در امور کشوری و جنگ داخلی و از طرف دیگر، محاصره ۶ ماهه صادرات نفت لیبی متهم کرده است. سه کشور امارات، روسیه و مصر از ارتش ملی لیبی که در شرق کشور مستقر هستند حمایت می‌کنند. شرکت ملی […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: شرکت نفت لیبی، دولت امارات را به دلیل مداخله در امور کشوری و جنگ داخلی و از طرف دیگر، محاصره ۶ ماهه صادرات نفت لیبی متهم کرده است. سه کشور امارات، روسیه و مصر از ارتش ملی لیبی که در شرق کشور مستقر هستند حمایت می‌کنند.
شرکت ملی نفت لیبی با اعلام شرایط اضطراری در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دستور عربستان به ارتش کشور، تولیدات نفتی متوقف شده است. احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی عنوان کرد: میدان‌ها و پایانه‌های نفتی کشور تا زمان مشخص شدن شرایط بسته خواهند بود.
کشور لیبی از زمان برکناری قزافی سال ۲۰۱۱ با بحران جنگ داخلی روبه‌رو شده است، اما در سال ۲۰۱۵ دولت جدید با همکاری سازمان ملل روی کار آمد ولی به دلیل درگیری داخلی ارتش وفادار خلیفه حفتر این دولت پایدار نیست و هنوز نتوانسته سیاست طولانی مدتی را اتخاذ کنند.

منبع: شانا

اشتراک گذاری