زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت توتال فرانسه به دنبال کاهش هزینه‌های جانبی و جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی تصمیم گرفت تا ارزش دارایی‌های خود را که بخش بیشتری از آن در پروژه‌های ماسه نفتی قرار دارد کاهش دهد تا شاید بتواند از ورشکستگی احتمالی جلوگیری کند. شرکت‌های رویال داچ شل و […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت توتال فرانسه به دنبال کاهش هزینه‌های جانبی و جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی تصمیم گرفت تا ارزش دارایی‌های خود را که بخش بیشتری از آن در پروژه‌های ماسه نفتی قرار دارد کاهش دهد تا شاید بتواند از ورشکستگی احتمالی جلوگیری کند. شرکت‌های رویال داچ شل و BP نیز در هفته‌های اخیر مشابه این کار را انجام دادند، شرکت توتال با کاهش دورنمای نفتی خود در نهایت مجبور شد تا  کاهش ۱.۵ میلیارد دلاری ارزش داراییهای کانادایی و کاهش ۸۰۰ میلیون دلاری تاسیسات گاز طبیعی مایع (LNG) استرالیایی را عملی کند.

توتال در ماه‌های اخیر تصمیم گرفته تا طرح‌هایش را با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام دهد. پیش بینی این شرکت برای قیمت نفت در سال‌های آینده این بوده که قیمت هر بشکه نفت برنت را ۳۵ دلار در سال ۲۰۲۰، ۴۰ دلار در ۲۰۲۱، ۵۰ دلار در سال ۲۰۲۲ و ۶۰ دلار در سال ۲۰۲۳ پیش بینی کرده است. پیش‌بینی کارشناسان و تحلیلگران شرکت توتال مشابه شرکت بی پی است و همین موضوع می‌تواند یک خبر خوش برای بازار جهانی نفت و آینده نفت باشد.

 

منبع: ایسنا

 

اشتراک گذاری