غافلگیری بازار از ضرر سنگین غول‌های نفتی آمریکا

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت‌های شورون و اکسون‌موبیل که همانند شرکت‌های دیگر نفت و انرژی به دنبال شیوع ویروس کرونا و اپیدمی شدن آن در سراسر کشور دچار افت تقاضا شدیدی شدند به طوری که در سه ماهه دوم سال جاری سنگین ترین ضرر مالی را متحمل شدند. طبق برآورد کارشناسان شرکت […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت‌های شورون و اکسون‌موبیل که همانند شرکت‌های دیگر نفت و انرژی به دنبال شیوع ویروس کرونا و اپیدمی شدن آن در سراسر کشور دچار افت تقاضا شدیدی شدند به طوری که در سه ماهه دوم سال جاری سنگین ترین ضرر مالی را متحمل شدند. طبق برآورد کارشناسان شرکت اکسون موبیل حدود ۱.۱ میلیارد دلار و شرکت شورون حدود ۱.۸ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند.
به گفته تحلیلگران: اگر شرایط به همین ترتیب جلو رود و تقاضا برای نفت همچنان در سطح پایین قرار گرفته باشد در نهایت شاهد ورشکستگی بسیاری از شرکت‌های نفتی اعم از بزرگ و کوچک خواهیم بود. چنین کاهش سود و افت قیمتی در تاریخ فعالیت این شرکت‌ها بی سابقه بوده است، در این شرایط شرکت‌های بزرگ نفت و انرژ باید از هزینه‌های جانبی خود بکاهند، اجرای پروژه‌ها را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق دراورند تا بتوانند میزان سود و زیان را تراز نگه دارند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری