افزایش تولید نفت اوپک

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: میزان تولید نفت اوپک به دنبال کاهش تولیدات کشورهای عضو و غیرعضو، پایبند بودن به تعهدات افزایش پیدا کرد، این میزان افزایش به اندازه یک میلیون بشکه در روز بود. به دنبال شیوع ویروس کرونا که از اوایل سال میلادی جاری در کشور چین شروع شد بازارها از […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: میزان تولید نفت اوپک به دنبال کاهش تولیدات کشورهای عضو و غیرعضو، پایبند بودن به تعهدات افزایش پیدا کرد، این میزان افزایش به اندازه یک میلیون بشکه در روز بود.
به دنبال شیوع ویروس کرونا که از اوایل سال میلادی جاری در کشور چین شروع شد بازارها از جمله بازار جهانی نفت به شدت تحت تاثیر این ویروس قرار گرفت و افت بسیار شدیدی کرد، با کاهش تقاضا قیمت نفت هم کاهش پیدا کرد به طوری در برخی از کشورها رشد قیمت منفی شد.
به همین منظور اوپک در نشستی تصمیم گرفت تا به منظور کاهش تولیدات و از بین بردن مازاد نفت در بازار جهانی برنامه دقیقی را در نظر بگیرید و از کشورهای عضو و غیرعضو خواست تا به این برنامه پایبند باشند. در این بین بودند کشورهایی که خودسرانه عمل میکردند اما با بعد از گذشت چند ماه اوپک آنان را وادار کرد تا مازاد تولیدات خود را جبران کنند و بیش از پیش میزان تولیدات مازاد خود را کاهش دهند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری