صعود ۵۰ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: با وجود اینکه در هفته اخیر بازار بورس روند نزولی را در پیش گرفته بود، امروز با رشد چشمگیری همراه بود، این میزان افزایش معادل ۵۰ هزار واحد صعود در بورس انرژی کشور بوده است. شاخص کل بورس در بازار امروز با ۵۰ هزار و ۴۸۷ واحد صعود […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: با وجود اینکه در هفته اخیر بازار بورس روند نزولی را در پیش گرفته بود، امروز با رشد چشمگیری همراه بود، این میزان افزایش معادل ۵۰ هزار واحد صعود در بورس انرژی کشور بوده است. شاخص کل بورس در بازار امروز با ۵۰ هزار و ۴۸۷ واحد صعود به رقم یک میلیون و ۹۵۴ هزار واحد رسید. در بازار بورس امروز ۱۱ مرداد ماه حدود یک میلیون معامله معادل، ۱۶۲ هزار و ۹۴۶ میلیارد ریال انجام شد. از جمله سهام‌های تاثیرگذار و مثبت بازار امروز می‌توان به فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، نفت و گاز و پتروشیمی تامین و معدنی و صنعتی گلگهر اشاره کرد. در مقابل از پربیننده ترین سهام های بورسی میتوان به سرمایه‌ گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، سرمایه‌ گذاری گروه توسعه ملی و پالایش نفت بندرعباس نیز اشاره کرد.
در بازار فرابورس کشور هم شاخص کل فرابورس حدود ۵۳۵ واحد رشد و رقم ۱۲۵۸ واحد را ثبت کرد. معاملات انجام شده در این بازار حدود ۶۰۵ هزار معامله به ارزش ۶۱ هزار و ۸۷۱ میلیارد ریال بوده است. سهام های سنگ‌آهن گوهرزمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، بانک دی و پتروشیمی زاگرس نسبت بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار فرابورس کشور گذاشتند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری