تعطیلی دائم ۲ پالایشگاه نفتی در آمریکا

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شرکت ماراتون پترولیوم طی گزارشی عنوان کرد که تصمیم گرفته دو پالایشگاه نفتی در بخش‌های مارتینز کالیفرنیا و گالوپ نیومکزیکو را به دلیل میزان پایین تقاضا سوخت تا اطلاع ثانوی و رفع بحران کرونا تعطیل کند. با دنبال تعطیل شدن این بخش‌ها حدود ۸۰۰ نیروانسانی کار خود را […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شرکت ماراتون پترولیوم طی گزارشی عنوان کرد که تصمیم گرفته دو پالایشگاه نفتی در بخش‌های مارتینز کالیفرنیا و گالوپ نیومکزیکو را به دلیل میزان پایین تقاضا سوخت تا اطلاع ثانوی و رفع بحران کرونا تعطیل کند. با دنبال تعطیل شدن این بخش‌ها حدود ۸۰۰ نیروانسانی کار خود را از دست می‌دهند. پالایشگاه‌های کشور آمریکا به طورکلی حدود ۲۰ درصد از ظرفیت پالایشی و پتروشیمی خود را به خاطر کاهش سفرهای جاده‌ای و هوایی تعطیل کرده‌اند. به دنبال افزایش قرنطینه و وضع محدودیت‌های جدید در برخی از ایالت‌های این کشور میزان تقاضا سوخت و مشتقات نفتی به شدت کاهش پیدا کرد به طوری که برخی از پالایشگاه‌های آمریکا به دنبال کاهش هزینه‌های جانبی خود مجبور شدند نیروهای خود را تعدیل کرده و میزان تولیدات خود را کاهش دهند.
تحلیلگران شرکت ماراتون پیش‌بینی کرده‌اند که در سه ماهه دوم سال جاری ضرر و زیان این شرکت حدود ۱.۷۵ دلار در هر سهم می‌باشد درصورتی که این شرکت سال گذشته ۱.۷۳ دلار در هر سهم سوددهی داشته است‌.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری